BWBL: Energa Toruń nie do zatrzymania, dwie "setki" z Olimpią Grodno

Krzysztof Kaczmarczyk

Nie ma mocnych na toruńską Energę w Baltic Women's Basketball League. Katarzynki dwukrotnie pokonały Olimpię Grodno aplikując swoim rywalkom w obu meczach aż 207 punktów!

Pierwszą fazę Baltic Women's Basketball League koszykarki Energa Toruń przeszły bez straty meczu, zaliczając komplet ośmiu wygranych. W drugiej fazie podopieczne Algirdasa Paulauskasa nie zwalniają tempa.

W środę i czwartek Katarzynki rywalizowały z Olimpią Grodno i zaliczyły dwa przekonujące zwycięstwa oba pojedynki kończąc ze zdobyczą ponad 100 punktów.

Pierwszy mecz od początku przebiegał pod dyktando torunianek, które już w pierwszej kwarcie zanotowały dwucyfrową przewagę. Ostatecznie pojedynek zakończył się ich sukcesem 102:71, a swoje minuty bardzo dobrze wykorzystała Agata Szczepanik - autorka 16 oczek.

Czwartkowa konfrontacja miała już zdecydowanie bardziej wyrównany przebieg. Nataliya Dashkevish zaliczyła 31 punktów i 14 zbiórek czym mocno napsuła krwi Katarzynkom.

Energa ma jednak w swojej kadrze wielkie liderki. Znakomitą partię rozgrywała Weronika Gajda, a w decydujących momentach sprawy w swoje ręce wzięła Darxia Morris. Duet ten miał największy udział w wygranej 105:91 notując łącznie 47 punktów na swoim koncie.

Warto dodać, że oba spotkania rozgrywane były w Toruniu, w popularnym Spożywczaku.

Innym rywalem Katarzynek w drugiej fazie rozgrywek BWBL jest zespół Interkhimem Odessa, z którym Energa również rozegra dwumecz.