Niespodzianka w Inowrocławiu. Zetkama bliżej utrzymania w I lidze

Jakub Artych

Zetkama Doral Nysa Kłodzko zrobiła wielki krok w kierunku utrzymania się w I lidze. Podopieczni Radosława Hyżego pokonali na wyjeździe Noteć Inowrocław.

Co ciekawe, oba zespoły spotkały się ze sobą 2 kwietnia, w ostatniej kolejce rundy zasadniczej. Niespodziewanie lepsza okazała się wówczas Zetkama Doral Nysa Kłodzko, która postraszyła rywali przed zbliżającymi się play-outami. Walka o utrzymanie jest to jednak zupełnie inne granie.

O ile pierwsza kwarta w Inowrocławiu była jeszcze bardzo spokojna i wyrównana, to w drugiej gospodarze włączyli piąty bieg. Na miarę oczekiwań spisywali się przede wszystkim liderzy drużyny: Dawid Adamczewski, Mikołaj Grod czy Kamil Maciejewski. Dużą wartością dodaną do gry Noteci były również zdecydowanie wygrane zbiórki.

Obraz gry diametralnie zmienił się w trzeciej kwarcie, w której podopieczni trenera Radosława Hyżego zanotowali kapitalną serię 14:0! Przyjezdni grali jak w transie, w efekcie czego ponownie mieli wielką szansę na zwycięstwo. W końcówce trzeciej kwarty, drużyna z Kłodzka wyszła nawet na minimalne prowadzenie.

W szeregach gości warto pochwalić Marcina Blumę, który tradycyjnie wziął ciężar zdobywania punktów na swoje barki. Oprócz skrzydłowego cenne "oczka" zdobywał również Aleksander Leńczuk.

Losy meczu rozstrzygnęły się dopiero w końcówce spotkania. Niezastąpiony okazał się wspomniany wcześniej Bluma, który zapewnił drużynie bezcenne zwycięstwo w Inowrocławiu. Gospodarzom nie mogło natomiast 28 punktów Dawida Adamczewskiego.

KSK Noteć Inowrocław - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 74:78 (11:12, 26:12, 15:29, 22:25)

Noteć: Adamczewski 28, Grod 16, Maciejewski 12, Sroczyński 10, Lisewski 4, Szczepanik 4, Bielecki 0, Wierzbicki 0.

Zetkama: Bluma 24, Leńczuk 11, Kowalski 8, Wojciechowski 7, Kasiński 6, Lipiński 6, Muskała 6, Sanny 6, Kliniewski 2, Weiss 2.

Stan rywalizacji: 1:0 dla Zetkamy