PAP / Lech Muszyński

BLK: CCC po raz drugi, do brązu jeden krok

Krzysztof Kaczmarczyk

Koszykarki CCC Polkowice wykorzystały atut własnego parkietu po raz drugi, dzięki czemu do wywalczenia brązowych medali potrzebują już tylko jednego sukcesu. W czwartek podopieczne Marosa Kovacika wygrały 67:60.

Cztery zawodniczki z dwucyfrową zdobyczą punktową nie wystarczyły Artego, żeby wyszarpać drugi mecz w Polkowicach i doprowadzić do remisu. Pomarańczowym z kolei nie przeszkadza fakt, że grać nie może Jamierra Faulkner.

Po stosunkowo wyrównanej pierwszej kwarcie, w drugiej gospodynie zaczęły budować swoją przewagę. Lwia w tym zasługa duetu Weronika Gajda - Isabelle Harrison. To dzięki niemu w 18 minucie było 33:22 dla CCC.

Po zmianie stron i trójce Waleriji Musiny gospodynie powiększyły przewagę do 14 oczek. Bydgoszczanki spięły się jednak. Zza łuku trafiły Katarzyna Suknarowska i Martyna Koc, a na tablicy wyników było już tylko 46:41 na korzyść gospodyń.

CCC opanowało jednak sytuację i na starcie czwartej kwarty ponownie miało 11 oczek więcej od Artego. Przyjezdne raz jeszcze szarpnęły. Kolejne punkty zdobyła Koc i na nieco ponad dwie minuty przed końcem było 60:55 dla ekipy z Polkowic.

Mogło być jeszcze lepiej, gdyby w kolejnej akcji zza łuku trafiła Elżbieta Międzik. Tak się jednak nie stało, a CCC rzutami wolnymi przypieczętowało sukces.

Rywalizacja toczy się do trzech zwycięstw. Kolejne spotkanie już w najbliższą niedzielę w Bydgoszczy.

CCC Polkowice - Artego Bydgoszcz 67:60 (17:16, 20:12, 17:18, 13:14)