Materiały prasowe / R8 Basket Kraków / Na zdjęciu: drużyna R8 Basketu AZS-u Politechniki Kraków

I liga: faworyci w opałach. Skuteczny pościg R8 Basket AZS Politechniki Kraków

Patryk Neumann

Przez trzy kwarty koszykarze R8 Basket AZS Politechniki Kraków fatalnie spisywali się w Pruszkowie. Ostatecznie w meczu 11. kolejki I ligi zdołali oni pokonać Elektrobud-Investment ZB 64:62. Strat nie odrobiła za to Energa Kotwica Kołobrzeg.

To nie było wielkie widowisko, a faworyzowany beniaminek raził nieskutecznością. Trafił 2/20 pierwszych rzutów oddanych z gry, a po 20 minutach miał na koncie 5/30 celnych prób. Efekt? Prowadzenie gospodarzy 31:20. Również w kolejnej części nieznacznie lepsi byli pruszkowianie, którzy powiększyli przewagę (48:35).

Goście zabrali się do odrabiania strat w ostatnich dziesięciu minutach. Prowadzenie dał im dobrze znany w Pruszkowie Michał Kwiatkowski, a decydujące rzuty oddał Michael Hicks. Najlepszy strzelec I ligi zdobył 20 punktów. Miał dobrą skuteczność - 6/11 celnych rzutów z gry. Wyróżnić trzeba również Marcina Malczyka za imponujące double-double - po 15 punktów i zbiórek.

Wielkie emocje również w Kołobrzegu. Energa Kotwica zdołała dogonić Zetkamę Doral Nysa Kłodzko. Gdy z dystansu przymierzył Daniel Grujić gospodarze wyszli nawet na prowadzenie. W zaciętej końcówce okazali się jednak gorsi, a dwóch rzutów wolnych nie trafił Patryk Przyborowski. Drugie zwycięstwo w sezonie, a pierwsze na wyjeździe, przypieczętował Maksym Kulon.

W niedzielnym meczu doszło do dwóch ciekawych powrotów. Więcej powodów do radości miał Tomasz Stępień, który po dwóch latach trafił ponownie do ekipy z Kłodzka. Jego zespół wygrał, a strzelec zdobył 11 punktów, choć trafił tylko 3/10 rzutów z gry. Dzięki jego udanym akcjom przyjezdni zbudowali w pierwszej połowie wyraźną przewagę - w trzeciej kwarcie prowadzili nawet 45:26. Do Kołobrzegu wrócił Szymon Rduch, ale w 14 minut uzbierał tylko trzy "oczka".

Zgodnie z planem i bez emocji tylko w Prudniku. Pogoń odniosła drugie zwycięstwo z rzędu. Gospodarze pokonali KK Warszawa 77:63. Tomasz Prostak zdobył 25, natomiast Paweł Bogdanowicz 21 punktów. Goście mieli tylko jednego tak dobrego strzelca, bo 27 "oczek" zaaplikował rywalom Paweł Hybiak.

Wyniki niedzielnych spotkań 11. kolejki I ligi:

Pogoń Prudnik - KK Warszawa 77:63 (19:9, 20:16, 23:17, 15:21)

Pogoń: Prostak 25, Bogdanowicz 21, Wielechowski 13, Garwol 8, Czyżewski 6, Krajniewski 4, Braszka 0, Filipiak 0, Krawiec 0, Kukułka 0, Strzelecki 0.

KK: Hybiak 27, Motel 11, Koźluk 7, Sarnacki 6, Çalişkan 3, Iwanowicz 3, Dziatczuk 2, Wojtyński 2, Zapert 2, Jaremkiewicz 0, Rudko 0.

Energa Kotwica Kołobrzeg - Zetkama Doral Nysa Kłodzko 60:63 (13:14, 10:24, 11:7, 26:18)

Energa Kotwica: Grujić 15, Pawłowski 14, Dzierżak 13, Przyborowski 11, Rduch 3, Paweł Bodych 2, Ryżek 2, Neumann 0.

Zetkama Doral Nysa: Rutkowski 16, Stępień 11, Jodłowski 8, Kasiński 8, Kliniewski 6, Kulon 5, Sanny 5, Wojciechowski 4, Lipiński 0.

Elektrobud-Investment ZB Pruszków - R8 Basket AZS Politechnika Kraków 62:64 (9:10, 22:10, 17:15, 14:29)

Elektrobud-Investment ZB: Kordalski 15, Madziar 13, Kalinowski 10, Cechniak 9, Mikołaj Stopierzyński 9, Cetnar 3, Paszkiewicz 3, Ornoch 0.

R8 Basket: Hicks 20, Malczyk 15, Hlebowicki 7, Kwiatkowski 6, Renkiel 6, Jakub Załucki 5, Pełka 3, Nowakowski 2, Stalicki 0, Aleksander Załucki 0.