Polscy koszykarze za granicą

Jacek Konsek

U Macieja Lampe nie widać już żadnych śladów po kontuzji. Polski podkoszowy spisuje się coraz lepiej i ponownie jest kluczowym zawodnikiem Chimek Moskwa. Stołeczna drużyna jest już o krok od awansu do finału ligi rosyjskiej. W meczach przeciwko Spartakowi Sankt Petersburg reprezentant naszego kraju dwukrotnie notował przynajmniej 20 punktów.

ROSJA

Maciej Lampe (Chimki Moskwa) - środa: 26 minut, 21 punktów, 8 zbiórek, 3 bloki i przechwyt. Czwartek: 23 minuty, 11 punktów, 4 zbiórki i asysta. Niedziela: 32 minuty, 20 punktów, 5 zbiórek i 2 bloki. Chimki po trzech meczach półfinałowych prowadzi 2:1 ze Spartakiem Sankt Petersburg. Kolejny mecz w poniedziałek, w Sankt Petersburgu.

Szymon Szewczyk (Lokomotiw Rostów) - jego drużyna przegrała walkę z Dynamo Moskwa w rywalizacji o miejsca 5-8. Nasz rodak zdobywał kolejno 18 punktów i 6 zbiórek, 8 punktów i 5 zbiórek oraz 12 punktów i 3 zbiórki. W batalii o 7. Miejsce Lokomotiw zmierzy się z Enisejem Krasnojarsk.

HISZPANIA

Michał Ignerski (Cajasol Sewilla) - 22 minuty, 13 punktów, 2 zbiórki, asysta i przechwyt w przegranym meczu z Vive Menorka. W 32. spotkaniach tego sezonu Ignerski notuje średnio 9,6 punktu i 3,3 zbiórki. Drużyna Polaka z bilansem 10-22 zajmuje 14. miejsce.

Michał Chyliński (Clinicas Rincon, 2 liga) - 19 minut, 10 punktów, 2 przechwyty i zbiórka w przegranym meczu z Lucentum Alicante. Drużyna Polaka z bilansem 18-15 zajmuje 6. miejsce a Chyliński w 32. spotkaniach zdobywa średnio 10,9 punktu, 2,1 zbiórki i 1,25 asysty.

WŁOCHY

Jakub Wojciechowski (Benetton Treviso) - nie znalazł się w składzie na ostatni mecz sezonu zasadniczego przeciwko La Fortezza Bolonia.

Tomasz Kęsicki (Coopsette Rimini, 2 liga) - drużyna Polaka przegrała 0:3 w pierwszej rundzie play off z Fastweb Casale Monferrato i odpadła z walki o awans do najwyższej klasy rozgrywkowej. Polski zawodnik wystąpił tylko w pierwszym meczu, kiedy to w ciągu 8 minut zdobył 2 punkty. W całym sezonie nasz rodak rozegrał 30 spotkań, w których zdobywał średnio 7,4 punktu, 5,9 zbiórki i 1,9 przechwytu. Na parkiecie spędzał przeciętnie 20,3 minuty w każdym spotkaniu. Warto podkreślić, że Kęsicki wszystkie spotkania rozpoczynał w wyjściowym składzie swojej drużyny.

CZECHY

Robert Tomaszek (CEZ Nymburk) - 12 minut, 8 punktów, 10 zbiórek i przechwyt w wygranym meczu z BK Prostejov. Drużyna Polaka prowadzi w półfinale 1:0. Kolejny mecz w najbliższą środę.

Robert Skibniewski (BK Prostejov) - 28 minut, 3 punkty, 4 asysty i 2 zbiórki w przegranym meczu z CEZ Nymburk. Drużyna Polaka przegrywa w półfinale 0:1.

UKRAINA

Michał Hlebowicki (MBC Mikołajów) - jego drużyna trzykrotnie pokonała Sumykimprom Sumy i zagra o 5. Miejsce w lidze ukraińskiej. Polski podkoszowy nie wystąpił w pierwszym meczu, z kolei w ostatnim zagrał 10 minut i zdobył punkt, 3 zbiórki oraz blok.