Newspix / Grzegorz Jedrzejewski / 058sport.pl / NEWSPIX.PL / Na zdjęciu: Barbora Balintova

EBLK. Szalony mecz w Lublinie dla Arki. Juskaite rozstrzygnęła mecz we Wrocławiu

Krzysztof Kaczmarczyk

Arka Gdynia była o włos od pierwszej porażki w sezonie. Mecz w Lublinie uratowały liderowi Rebecca Allen i Barbora Balintova. We Wrocławiu z kolei Laura Juskaite weszła w buty Kahleah Copper prowadząc do zwycięstwa PSI Enea Gorzów Wielkopolski.

Kapitalny mecz w Lublinie. Pszczółka Polski Cukier robiła co mogła, żeby Arka straciła miano niepokonanej. Nic z tego jednak nie wyszło.

Doskonale grająca Rebecca Allen (26 punktów i 11 zbiórek) nie pozwoliła na sensację - w regulaminowym czasie gry była znakomita, ale po czterech kwartach był remis.

W dogrywce lublinianki były blisko - po kolejnej skutecznej akcji Alexis Peterson (31 punktów) było 78:76. Wtedy jednak do głosu doszła Barbora Balintova. Słowaczka najpierw trafiła z dystansu, potem złapała "na ofens" Peterson i było po meczu.

Arka wygrała po raz siedemnasty w sezonie i nadal pozostaje niepokonana. Kayla Alexander w debiucie nie błysnęła. Kanadyjka na parkiecie spędziła dziewięć minut notując 2 "oczka" i 3 zbiórki.

We Wrocławiu padła odpowiedź czy PoslskaStrefaInwestycji Enea AZS może wygrywać bez Kahleah Copper. Odpowiedź brzmi: tak. Liderka punktowa EBLK cały mecz spędziła na ławce i podziwiała popisy Laura Juskaite.

Po trzech kwartach na tablicy wyników był remis 53:53, dwie minuty przed końcem 66:65 dla przyjezdnych. Wtedy Juskaite zadała decydujący cios trafiając z dystansu - łącznie w kluczowej części zdobyła 13 ze swoich 32 punktów!

Ślęzie w zwycięstwie nie pomógł debiut Dajany Butuliji. Serbka miała bardzo dobre wejście w drużynę, bo w pierwszej połowie uzbierała 10 "oczek". Po zmianie stron dorobku tego już jednak nie powiększyła.

Wyniki niedzielnych meczów Energa Basket Ligi Kobiet:

Pszczółka Polski Cukier AZS UMCS Lublin - Arka Gdynia 79:81 (12:17, 19:17, 27:19, 12:17, d. 9:11)

AZS UMCS: Peterson 31, Day 19 (10 zb), Popović 14, Adamowicz 7, Baltić 6, Labuckiene 2, Szott-Hejmej 0.

Arka: Allen 26 (11 zb), Papova 17, Balintova 14, Greinacher 11 (16 zb), Gulich 5, Kastanek 4, Alexander 2, Rembiszewska 2, Slamova 0, Podgórna 0.

1KS Ślęza Wrocław - PolskaStrefaInwestycji Enea Gorzów Wielkopolski 65:75 (17:16, 17:18, 19:19, 12:22)

Ślęza: Caldwell 15, Glomazic 12, Butulija 10, Dobrowolska 10, Burdick 9, Owczarzak 7 (10 as), Szajtauer 2, Marciniak 0.

PSI Enea: Juskaite 32, Prezelj 19, Maiga 9, Kaczmarczyk 6, Green 6, Thomas 3, Dźwigalska 0.