Newspix / Paweł Pietranik / Na zdjęciu: Adam Waczyński

ACB. Tomasz Gielo poza składem, Adam Waczyński tym razem bez skuteczności

Krzysztof Kaczmarczyk

To nie był "polski dzień" w Walencji. Tomasz Gielo nie załapał się do meczowej dwunastki, a Adam Waczyński po dwóch kapitalnych występach, tym razem nie zdobył chociażby punktu.

Tomasz Gielo pierwszy mecz Iberostaru Teneryfa podczas turnieju w Walencji rozpoczął w pierwszej piątce. W drugim na parkiecie spędził już tylko 4 minuty, a w niedzielę w ogóle nie znalazł się w kadrze meczowej.

Bez naszego skrzydłowego w składzie ekipa z Teneryfy przegrała z RETAbet Bilbao Basket 70:78. Była to już trzecia turniejowa porażka. Tym samym Iberostar odpadł z walki o awans do półfinału.

Z drugiej wygranej cieszyć mogli się z kolei koszykarze Unicaji Malaga, którzy ograli 98:89 Joventut Badalona. Tym razem znikomy udział w sukcesie miał Adam Waczyński.

Polski snajper, który w dwóch pierwszych meczach był najskuteczniejszym zawodnikiem ekipy z Andaluzji, tradycyjnie rozpoczął z ławki. W grze był przez niemal 15 minut. Niestety dla siebie, przestrzelił swoje trzy rzut z gry. Z pozytywnych statystyk rozdał dwie asysty i zaliczył blok.

Bohaterem Unicaji był bez wątpienia Axel Bouteille. Obwodowy ekipy z Malagi trafiał niczym w transie - uzbierał 28 "oczek", wykorzystując 7 z 11 rzutów. Zespół "Wacy" z bilansem dwóch zwycięstw i jednej porażki pozostaje w grze o półfinał ACB.

Kolejne mecze z udziałem drużyn z Polakami w składzie już we wtorek. Unicaja o 15:30 zmierzy się w arcyważnym dla siebie starciu z Kirolbet Baskonią, z kolei Iberostar o 21:30 zagra z Joventutem Badalona.

Wielka niespodzianka w EBL.  Josip Sobin wraca do Polski!