PAP/EPA / DIEGO AZUBEL / Na zdjęciu: Piotr Lisek

Mistrzostwa świata w lekkoatletyce Doha 2019. Klasyfikacja medalowa po sukcesie Piotra Liska

Piotr Szarwark

Piotr Lisek zdobył drugi medal dla reprezentacji Polski podczas lekkoatletycznych mistrzostw świata w Doha. Oto klasyfikacja po piątym dniu imprezy.

Joanna Fiodorow zdobyła pierwszy medal dla reprezentacji Polski na lekkoatletycznych mistrzostwach świata, a we wtorek drugi krążek do dorobku Biało-Czerwonych dołożył Piotr Lisek. 27-latek zajął trzecie miejsce w konkursie skoku o tyczce, a tytuł obronił Amerykanin, Sam Kendricks (CZYTAJ WIĘCEJ).

We wtorek rozdano medale również w innych dyscyplinach: Kelsey-Lee Barber triumfowała w konkursie rzutu oszczepem, Donavan Brazier okazał się najlepszy w biegu na 800 metrów, ustanawiając zarazem nowy rekord mistrzostw. Na zakończenie Noah Lyles zwyciężył bieg na 200 metrów.

Na czele klasyfikacji medalowej niezmiennie znajdują się Amerykanie, którzy zgromadzili już 16 krążków, w tym 7 złotych. Na drugim miejscu znajdują się Chiny (osiem medali), a trzecia lokata należy Jamajki (cztery medale). Biało-Czerwoni, mimo medalu Liska, utrzymali się na 13. miejscu.