MŚ: Zbigniew Bródka bez medalu

Maciej Mikołajczyk

Zwycięstwem Denisa Juskowa zakończył się wyścig na 1500 metrów mężczyzn w ramach mistrzostw świata w łyżwiarstwie szybkim na dystansach. Najlepszy z Polaków - Zbigniew Bródka zajął szóste miejsce.

Od rywalizacji panów na 1500 metrów rozpoczęły się tegoroczne mistrzostwa świata w łyżwiarstwie szybkim, które są jednocześnie próbą przedolimpijską w Soczi. Pierwsza konkurencja zakończyła się sukcesem gospodarzy - złoto powędrowało w ręce Denisa Juskowa, a brąz wywalczył Iwan Skobrew. Bohaterów Sbornej rozdzielił Shani Davis. Amerykanin po raz piąty w swojej karierze znalazł się w czołowej "trójce" najważniejszej imprezy sezonu - wcześniej na tym samym dystansie 30-latek sięgnął m.in. po dwa srebrne krążki z igrzysk w Turynie i Vancouver.

Tym razem na podium zabrakło Zbigniewa Bródki, który wywalczył tej zimy Puchar Świata na 1,5 kilometra. Polak uzyskał ostatecznie szósty czas, tracąc do zwycięzcy 1,14 sekundy. W gronie dwudziestu czterech uczestników znalazło się jeszcze dwóch innych naszych panczenistów - na ósmej pozycji sklasyfikowano Konrada Niedźwiedzkiego, a szesnasty był Jan Szymański. Rozczarowani postawą Havarda Bokko mogą być Norwegowie - faworyt "Wikingów" tym razem był daleki od "pudła", plasując się dopiero na jedenastym miejscu.

W czwartek na olimpijskim torze o pierwsze medale na 3000 metrów powalczą też panie, w tym Luiza Złotkowska, Natalia Czerwonka i Katarzyna Bachleda-Curuś.