MMA: Emocje na gali w Katowickim Spodku

Waldemar Ossowski

Za nami dziewiąta gala MMA Challengers, która odbyła się w Katowickim Spodku. W walce wieczoru Andrzej Grzebyk pokonał Remigiusza Rajwę. Zwycięstwo odniósł także doświadczony Mariusz Radziszewski.

Grzebyk już w pierwszej rundzie zdominował rywala, zdobył dosiad w parterze, gdzie zasypał Rajwę gradem ciosów. Sędzia ringowy Krzysztof Kułak był zmuszony przerwać pojedynek. Była to szósta wygrana zawodnika Legion Team Tarnów w zawodowej karierze.

Doświadczony Mariusz Radziszewski również odniósł zwycięstwo w premierowej odsłonie pojedynku. "Radzik", po niecałej minucie walki, przeniósł rywala do parteru, gdzie poddał Pawła Hyżewicza duszeniem trójkątnym.

W walce kobiet, która otworzyła katowicką galę, Weronika Zygmunt musiała uznać wyższość Czeszki Magdaleny Smorovej. Polka przegrała w 2. rundzie przez duszenie zza pleców.

Oto pełne wyniki walk w formule MMA gali w Katowicach.

Walka wieczoru:
88 kg: Andrzej Grzebyk pok. Remigiusza Rajwę przez TKO (uderzenia w parterze), 3:23, runda 1. (Krzysztof Kułak)

Pozostałe:
120 kg: Adam Wieczorek pok. Ryszarda Raszkiewicza przez TKO (prawy sierpowy i uderzenia w parterze), 3:53, runda 2. (Krzysztof Kułak)
80 kg: Mariusz Radziszewski pok. Pawła Hyżewicza przez poddanie (trójkąt rękami), 1:22, runda 1. (Krzysztof Kułak)
77 kg: Stanislav Futera pok. Sebastiana Cebulę przez poddanie (balacha), 4:34, runda 1. (Krzysztof Kułak)
66 kg: Janusz Staszewski pok. Kamila Selwę przez jednogłośną decyzję, 5:00, runda 3. (Krzysztof Kułak)
Wojciech Suchecki pok. Tomasza Nowickiego przez poddanie (duszenie zza pleców), 4:01, runda 1. (Krzysztof Kułak)
53 kg: Magdalena Smorova pok. Weronikę Zygmunt przez poddanie (duszenie zza pleców), 2:52, runda 2. (Krzysztof Kułak)