Getty Images / Jose Breton/Pics Action/NurPhoto / Na zdjęciu: Xavi

Trener Barcy zabrał głos ws. postawy Lewandowskiego

Kamil Sobala

Ten wieczór należał do Roberta Lewandowskiego i jego drużyny. "Blaugrana" nie dała najmniejszych szans swoim rywalom, inkasując pełną pulę.

Drużyna FC Barcelony pokazała klasę, odnosząc wysokie zwycięstwo nad Realem Sociedad. Po ostatnim gwizdku sędziego, na tablicy wyników widniał rezultat 4:1 dla "Dumy Katalonii".

Wynik spotkania bardzo szybko otworzył Robert Lewandowski, bo już w pierwszej minucie meczu. Ale gospodarze szybko odpowiedzieli za sprawą trafienia Alexandra Isaka.

Na ponowne prowadzenie wyprowadził "Blaugranę" Ousmane Dembele, kierując piłkę do siatki rywali w drugiej połowie. Zaraz po nim, swoje drugie trafienie odnotował polski napastnik. Ostatnie słowo należało do Ansu Fatiego, który domknął wynik tej rywalizacji.

To był bardzo dobry mecz w wykonaniu podopiecznych Xaviego. Legenda "Barcy", cytowana przez "El Pais", zaznaczała jak ważne było to zwycięstwo. Hiszpan zabrał głos także ws. obecności "Lewego" w zespole.

- Oprócz tego, co wszyscy widzą, (Lewandowski - dop. red.) ma wiele umiejętności przywódczych. Dzieli się swoimi spostrzeżeniami, pomaga zespołowi. Jest zawodnikiem na teraźniejszość i przyszłość - stwierdził szkoleniowiec.

"Duma Katalonii" w następnej kolejce La Ligi zmierzy się u siebie z Realem Valladolid. Początek spotkania już 28 sierpnia o godzinie 19:30. Wcześniej ekipę z Camp Nou czeka jeszcze mecz towarzyski z Manchesterem City. Pierwszy gwizdek tego sparingowego starcia wybrzmi 24 sierpnia o 21:30 w Barcelonie.