WP SportoweFakty / Roksana Bibiela / Piłkarze Siarki Tarnobrzeg

Nieudany debiut trenera w eWinner II lidze

Siarka Tarnobrzeg jest pierwszym klubem, który po rozpoczęciu sezonu zmienił trenera na szczeblu centralnym. W premierowym meczu pod wodzą Dariusza Dula przegrała 2:3 z Zagłębiem II Lubin. Inne sobotnie spotkania zakończyły się remisem.

Siarka pozostaje na ostatnim miejscu w tabeli. O przełamanie zagrała z innym beniaminkiem Zagłębiem II Lubin i nie zapunktowała, choć była na prowadzeniu 1:0 oraz 2:1. Siarce ponownie nie wyszła końcówka meczu. W 80. minucie do remisu doprowadził Wojciech Szafranek, a rozstrzygające uderzenie na 3:2 dla Zagłębia oddał w 85. minucie Kacper Masiak.

Siarka miała jeszcze szansę na wyszarpnięcie punktu, ale piłka po uderzeniu Szymona Lewickiego w doliczonym czasie zatrzymała się na słupku.

Pozostałe sobotnie mecze zakończyły się remisem i także w nich grały zespoły rezerw. Śląsk II Wrocław strzelił pierwszego gola w starciu z Motorem Lublin, ale wystarczył on jedynie do zremisowania 1:1. W 68. minucie najskuteczniejszy spośród lublinian Ezana Kahsay wykorzystał błąd Śląska i odebrał mu prowadzenie. Motor wygrał w tym sezonie tylko raz i pozostaje w strefie spadkowej.

Ani jednego gola nie udało się strzelić Lechowi II Poznań i Olimpii Elbląg. Goście podzielili się punktami z już czterema przeciwnikami w sezonie, ale pozostają w strefie barażowej. "Oczko" nie wystarczyło Lechowi do opuszczenia miejsc spadkowych.

8. kolejka eWinner II ligi:

Siarka Tarnobrzeg - Zagłębie II Lubin 2:3 (1:1)
1:0 - Lukas Hrnciar 14'
1:1 - Dawid Pakulski (k.) 41'
2:1 - Marcel Tyl 62'
2:2 - Wojciech Szafranek 80'
2:3 - Kacper Masiak 85'

Śląsk II Wrocław - Motor Lublin 1:1 (1:0)

18 Śląsk II Wrocław 34 8 7 19 38:57 31

Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!