Twitter / Charlotte FC / Karol Świderski gol

Popis Karola Świderskiego w MLS

Rafał Sierhej

Charlotte FC mierzyło się na wyjeździe z Chicago Fire. Goście wygrali 3:2 a wielki udział w tej wiktorii miał Karol Świderski, który popisał się dubletem.

Karol Świderski nieco ponad pół roku temu przeniósł się Grecji do Stanów Zjednoczonych. Zamienił PAOK Saloniki na amerykańskie Charlotte FC. Jak na razie może być z tej decyzji w miarę zadowolony.

Łącznie udało mu się już wystąpić w 27 meczach Major League Soccer. W tym czasie strzelił 10 goli oraz zanotował cztery asysty. Wychodzi więc średnia jednego udziału przy bramce w praktycznie co drugim meczu.

Pojedynek z Chicago Fire nie od początku był jednak udany. Po pierwszej połowie to gospodarze prowadzili pewnie 2:0. Kibice Charlotte liczyli więc na Polaka.

Mowa oczywiście o Karolu Świderskim. Polak rozegrał pełne spotkanie, ale dopiero w 68 minucie dał o sobie znać. Wówczas strzelił gola kontaktowego. To obudził Charlotte.

Goście kilka minut później wyrównali stan rywalizacji. W 90 minucie wszystkie oczy ponownie zwrócone były już na reprezentanta Polski. Świderski wykorzystał okazję i zapewnił drużynie kolejne trzy punkty w tym sezonie.

Gorzkie wnioski dla reprezentacji Polski. "Ten poziom jest dla nas za wysoki"