Materiały prasowe / Viaplay / Na zdjęciu: asysta Edersona

Błyskawiczna akcja Manchesteru City. Erling Haaland zrobił swoje [WIDEO]

Rafał Szymański

W ciągu kilku sekund piłkarze Manchesteru City rozmontowali defensywę Brighton and Hove Albion. Ederson wystąpił w roli asystenta, a Erling Haaland pewnie wykończył akcję.

Od początku sobotniego spotkania podopieczni Pepa Guardioli próbowali zaznaczyć swoją przewagę na Etihad Stadium i stwarzali sobie więcej okazji niż Brighton and Hove Albion. Kibice nie musieli długo czekać na pierwsze trafienie.

W 21. minucie bramkarz "The Citizens" dostrzegł wbiegającego między obrońców Erlinga Haalanda. Rewelacyjny Norweg doskonale zachował się po dograniu Ederson, minął Roberta Sancheza i w dodatku staranował interweniującego Adama Webstera. 22-latek wpakował piłkę do pustej bramki, to był dla niego kolejny dzień w biurze.

Przed końcem pierwszej części gry bramkostrzelny napastnik przypomniał o sobie. Arbiter przyznał miejscowym rzut karny, zaś Haaland wykonał egzekucję w 43. minucie. Sanchez nie zdołał uchronić Brighton przed stratą drugiego gola.

Pierwsze trafienie mistrzów Anglii było wyjątkowe. Ederson idealnie zagrał do Haalanda, który po przeprowadzce do Premier League zdobył już 17 bramek w 11 spotkaniach.

Przypomnijmy, że tydzień temu Manchester City przegrał 0:1 w prestiżowym starciu z Liverpoolem. Jedynego gola dla "The Reds" strzelił wówczas Mohamed Salah, Egipcjanin wykorzystał asystę Alissona.

Źródło: Viaplay