Pierwszy sparing i pierwsze zwycięstwo Legii

Maciej Krzyśków

W pierwszym spotkaniu w 2008 roku piłkarze Legii Warszawa wygrali 1:0 z niemieckim Rot Weiss Essen 1:0. Gola na wagę zwycięstwa zdobył z rzutu karnego Brazylijczyk Roger Guerreiro.

Trener Jan Urban postanowił wystawić na mecz z wiceliderem 3. Bundesligi aż trzech testowanych zawodników z Afryki. James Madidilane, Mario Booysen i Bernard Parker jako jedyni wystąpili przez całe 90. minut. O ich przydatności do zespołu zadecyduje za kilka dni sztab szkoleniowy wojskowych.

Jedyny gol dla legionistów padł w 49. minucie. W polu karnym gości został sfaulowany Maciej Korzym, a skutecznym egezekutorem jedenastki był Roger.

Kolejny sparing piłkarze Legii rozegrają w sobotę 19.01. Rywalem wojskowych będzie szwajcarski Young Boys Berno.

Legia Warszawa - Rot Weiss Essen 1:0 (0:0)
1:0 - Roger (k.) 49'

Legia: Gostomski (46' Skaba), Madidilane, Booysen, Augustyn (46' Szala), Kiełbowicz(46' Wawrzyniak), Grosicki (46' Frączczak), Ekwueme (46' Vuković), Parker, Burkhardt (46' Roger), Smoliński (46' Rybus), Paluchowski (46' Maciej Korzym)