Getty Images / Justin Setterfield / Na zdjęciu: piłkarze reprezentacji Polski

Polska zagra z mistrzem świata! Znamy kolejne pary 1/8 finału

Szymon Mierzyński

Francja będzie rywalem reprezentacji Polski w 1/8 finału mistrzostw świata w Katarze. "Biało-Czerwoni" zajęli 2. miejsce w grupie C i teraz przyjdzie im się zmierzyć z obrońcą trofeum!

Gdyby ekipie Czesława Michniewicza udało się wywalczyć 1. lokatę, wtedy miałaby teoretycznie łatwiej, bowiem wpadłaby na Australię. Biorąc jednak pod uwagę przebieg potyczki z "Albicelestes", uniknięcie porażki (0:2) było w zasadzie nierealne.

Spotkanie Francja - Polska odbędzie się w niedzielę o godz. 16.00.

Ostatecznie z "Kangurami" zagrają Argentyńczycy, gdyż to oni uplasowali się na szczycie tabeli.

Ponadto we wcześniej wyłonionych parach Holandia zmierzy się z USA, zaś Anglia stanie naprzeciw Senegalu.

We wtorek z turniejem pożegnały się Katar, Ekwador, Iran i Walia, natomiast w środę dołączyły do nich Tunezja, Dania, Meksyk oraz Arabia Saudyjska.

Po fazie grupowej do domu pojedzie połowa stawki. Od 1/8 finału obowiązuje zasada "przegrywający odpada". W przypadku remisu po 90 minutach, sędzia zarządzi dogrywkę, a potem ewentualnie konkurs rzutów karnych.

Faza pucharowa rozpoczyna się w sobotę i potrwa do 18 grudnia. Tego dnia zaplanowano finał w Lusajl.

ĆWIERĆFINAŁY:

mecz 58.: zwycięzca meczu 53. - zwycięzca meczu 54. / pt. 09.12.2022 godz. 16.00

mecz 57.: Holandia / USA - Argentyna / Australia / pt. 09.12.2022 godz. 20.00

mecz 60.: zwycięzca meczu 55. - zwycięzca meczu 56. / sob. 10.12.2022 godz. 16.00

mecz 59.: Anglia / Senegal - Francja / Polska / sob. 10.12.2022 godz. 20.00

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)