WP SportoweFakty / Na dużym zdjęciu: Romelu Lukaku (PAP/EPA), na małym: okładka jednego z belgijskich portali

"Koniec złotej generacji". Okrutne rozczarowanie w Belgii po fiasku na MŚ

Mateusz Byczkowski

"Lukaku zapomniał, jak się strzela gole" - można przeczytać w belgijskich mediach po remisie z Chorwacją (0:0). "Czerwone Diabły" pożegnały się już z turniejem, a ich kibice mogą sporo "zawdzięczać" Romelu Lukaku. Napastnik zmarnował świetne okazje.

lavenir.net: "Trzymane w szachu Czerwone Diabły odpadają z mundialu"

"Okrutne rozczarowanie reprezentacja Belgii" - rozpoczyna gazeta "L'Avenir", która przypomniała, że zespół Roberto Martineza musiał wygrać czwartkowe spotkanie, aby awansować do fazy pucharowej mistrzostw świata w Katarze. Przypomniano o kapitalnych sytuacjach Romelu Lukaku. Miał ich cztery, a wszystkie zmarnował w zaledwie 45 minut. Niewykorzystane okazje zaważyły na przyszłości selekcjonera Roberto Martineza. Hiszpan został zwolniony tuż po końcowym gwizdku.

[nextpage]

standaard.be: "Błąd w obliczeniach Martineza"

Dziennikarze portalu standaard.be uważają za to, że błąd popełnił Roberto Martinez. Ich zdaniem selekcjoner założył, że reprezentacja Belgii może awansować mimo "braku rytmu i temperamentu". Mistrzostwa świata w Katarze nazwali dla "Czerwonych Diabłów" frustrującym turniejem. "Wiele zmarnowanych okazji Romelu Lukaku podkreśliło dyskomfort" - czytamy.

[nextpage]

dhnet.be: "Lukaku zapomniał, jak się strzela gole"

Pod lupę znów wzięto Romelu Lukaku i jego fatalną formę strzelecką w czwartkowym meczu przeciwko Chorwacji. Dziennikarze dhnet.be ocenili, że były już selekcjoner reprezentacji Belgii Roberto Martinez zostawił swoje najlepsze działa na drugą połowę. "Plan, który mógłby zadziałać, gdyby Romelu Lukaku nie zmarnował wielkich okazji" - napisano. Zakończenie przygody "Czerwonych Diabłów" na mistrzostwach świata w Katarze określono jasno jako "koniec złotej generacji".

[nextpage]

"Het Laatste Nieuws": "Dolina łez"

"Ostatni taniec stał się powolny. I to nawet nie ładny. Dopiero w drugiej połowie meczu z Chorwacją 'Czerwone Diabły' przerzuciły się z drugiego biegu w Katarze. Za późno - co za grzech" - tak podsumowali czwartkowy mecz dziennikarze gazety "Het Laatste Nieuws". Dodali też, że tej generacji reprezentacji Belgii należało się o wiele lepsze pożegnanie niż trzecie miejsce w grupie mistrzostw świata w Katarze.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)