Twitter / twitter.com/sport_tvppl / Klasa Szymona Marciniaka

Klasa! Tak zachował się Marciniak po finale MŚ

PS

Kamery uchwyciły zachowanie Szymona Marciniaka po zakończeniu finału piłkarskich mistrzostw świata. Arbiter pokazał wielką klasę.

Rzuty karne były potrzebne do rozstrzygnięcia finału mistrzostw świata w Katarze. Zanim do nich doszło, kibice zobaczyli sześć bramek i mnóstwo emocji w starciu Argentyny z Francją. Spotkanie finałowe sędziował Szymon Marciniak i jego zespół. Trzeba przyznać, że mieli tego dnia mnóstwo pracy, ale już zbierają świetne recenzje.

Marciniak pokazał wielką klasę także po meczu. Arbiter podszedł do Kylian Mbappe i pocieszył francuskiego piłkarza po porażce. Mbappe strzelił w tym meczu trzy bramki, ale to było zbyt mało, aby dać swojej reprezentacji tytuł mistrzowski.

Przypomnijmy, że do 80. minuty Argentyna prowadziła w tym meczu 2:0. Wtedy Mbappe wykorzystał rzut karny i dał nadzieję na doprowadzenie do remisu. A minutę później strzelił kolejną bramkę i sprawił, że potrzebna była dogrywka.

W niej Lionel Messi przybliżył Argentynę do tytułu, jednak Francja otrzymała jeszcze jeden rzut karny, którego też na gola zamienił Mbappe. W rzutach karnych Francuz też wykorzystał swoją jedenastkę, ale to reprezentacja z Ameryki Południowej okazała się lepsza i sięgnęła po tytuł.

Wszystkie mecze obejrzysz na TVP 1 w Pilocie WP (link sponsorowany)