PAP/EPA / Salvador Sas / Na zdjęciu: Oscar Mingueza (z lewej) i Rafa Mir

Sevilla wciąż bez przełamania. Nadzieja Cadizu

Michał Piegza

W La Liga trwa 15. kolejka. W piątek kolejny raz nie wygrała Sevilla, która z wyjazdowego meczu z Celtą Vigo wróciła z punktem. W końcówce potyczki z Almerią bramkę na wagę punktu zdobyli piłkarze Cadizu.

Ciasno jest w dole La Liga. Po piątkowych spotkaniach w ramach 15. kolejki najwięcej powodów do radości mogą mieć gracze Getafe, którzy pokonując 2:0 Mallorkę oddalili się od strefy spadkowej.

Wciąż w niej znajduje się Sevilla, która w La Liga nie potrafi zwyciężyć od 15 października. W 15. serii uczestnik Ligi Mistrzów przegrywał z Celtą Vigo 0:1, ale osiem minut po przerwie zdobył bramkę dającą punkt.

W domowej potyczce z beniaminkiem Almierą długo przegrywał Cadiz. Zespół z Kadyksu wyrównał na siedem minut przed końcem. Dzięki wywalczonemu remisowi gospodarze do bezpiecznej strefy tracą niewiele. Sytuacja może się zmienić, jeśli w sobotę Espanyol pokona Barcelonę.

Getafe CF - RCD Mallorca 2:0 (0:0)
1:0 - Mayoral 51'
2:0 - Mayoral 78'

Cadiz CF - UD Almeria 1:1 (0:1)
0:1 - Melero 40'
1:1 - Perez 83'

Celta Vigo - Sevilla FC 1:1 (1:0)
1:0 - Veiga 33'