WP SportoweFakty / Viaplay / Zdjęcie: Asysta Roberta Gumnego

Robert Gumny z asystą w Bundeslidze [WIDEO]

Rafał Sierhej

FC Augsburg dobrze wszedł w mecz 23. kolejki Bundesligi przeciwko Werderowi Brema. Kluczowy dla tego stanu był Robert Gumny. Polak zanotował asystę przy golu na 1:0.

Robert Gumny z bardzo dobrej strony prezentuje się w niemieckiej Bundeslidze. Polak na stałe zadomowił się już w zespole FC Augsburg i stanowi niezwykle istotny element drużyny prowadzonej przez Enrico Maassena.

Kolejne potwierdzenie wysokiej formy dostaliśmy w meczu 23. kolejki Bundesligi przeciwko Werderowi Brema. Już w piątej minucie meczu prawy obrońca przysłużył się swojemu zespołowi w bardzo wydatny sposób.

Polak zanotował bowiem asystę przy golu Beljo. Trudno powiedzieć czy było to zamierzone zagranie, ale wyszło fenomenalnie. Gumny kopnął piłkę z własnej połowy, ta spadła idealnie na nogę napastnika gospodarzy, a ten nie dał szans bramkarzowi. Do przerwy na tablicy mieliśmy wynik 1:1.

Dla Polaka to druga asysta w tym sezonie Bundesligi. Dodatkowo strzelił też jednego gola i wobec problemów w obronie puka do drzwi pierwszej jedenastki reprezentacji Polski prowadzonej przez Fernando Santosa

Największa trauma Roberta Lewandowskiego. "To wciąż boli"