Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Barcoli

Najgorszy wynik od 22 lat. Ten gol pogrążył PSG [WIDEO]

Rafał Szymański

Atmosfera w Paryżu jest tak gęsta, że można ją kroić nożem. Mistrzowie Francji przegrali kolejny mecz. Bradley Barcola zapewnił Olympique Lyon punkty na Parc des Princes.

Już w pierwszej połowie hitowego starcia z Olympique Lyon podopieczni Christophe'a Galtiera mieli spore kłopoty. Gospodarze mogli jednak odetchnąć z ulgą po tym, jak Alexandre Lacazette nie wykorzystał swojej "jedenastki".

Lionel Messi wraz z Kylianem Mbappe nie zdołał sforsować defensywy rywali, a piłkarze Olympique Lyon wyprowadzili decydujący cios w 56. minucie spotkania. Przyjezdni przeprowadzili składną akcję na połowie Paris Saint-Germain i Bradley Barcola dopełnił formalności. Młodzieżowy reprezentant Francji wpakował piłkę do pustej bramki po zagraniu Saela Kumbediego.

Lider tabeli Ligue 1 przegrał 0:1 z Olympique Lyon na własnym stadionie - była to drugie z rzędu potknięcie zespołu Galtiera na krajowym podwórku. Messi i spółka najwyraźniej wpadli w kryzys formy.

PSG przegrało osiem z 18 meczów rozegranych w bieżącym roku. Jak wyliczył serwis "Opta", jest to najgorszy wynik tej drużyny od 2001 roku (dziewięć porażek).

Przyszłość trenera Galtiera od wielu tygodni stoi pod znakiem zapytania. Szkoleniowca ratuje fakt, że Paris Saint-Germain nadal przewodzi ligowej stawce z pięciopunktową przewagą nad RC Lens oraz Olympique Marsylia.

Ciekawy kierunek dla kadrowicza. "Ta kwota zadowoliłaby Lecha"
Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)