Twitter / TVP Sport / Na zdjęciu: asysta Mudryka

Sensacja na Euro. O zagraniu Ukraińca jest głośno [WIDEO]

Rafał Szymański

Ukraińcy błyszczą na młodzieżowych mistrzostw Europy. Ozdobą wygranego 3:1 meczu z Francją była asysta Mychajło Mudryka.

W niedzielnym ćwierćfinale reprezentacja Francji objęła prowadzenie za sprawą Mathisa Cherkiego. Później jednak drużyna faworytów oddała inicjatywę naszym wschodnim sąsiadom. Uderzeniem z rzutu karnego na listę strzelców wpisał się Heorhij Sudakow.

Ten sam piłkarz odegrał istotną rolę tuż przed końcem pierwszej odsłony, kiedy Ukraina zdobyła bramkę na 2:1. W 44. minucie Mychajło Mudryk popisał się fenomenalnym przerzutem z kilkudziesięciu metrów. Następnie do piłki dopadł wspomniany Sudakow i znalazł drogę do siatki.

Cztery minuty przed upływem regulaminowego czasu gry Artem Bondarenko przypieczętował zwycięstwo swojego zespołu. Reprezentacja Ukrainy sprawiła sensację i wywalczyła awans do półfinału mistrzostw Europy U-21.

Ukraińcy dysponują pokoleniem zdolnych zawodników z Mudrykiem na czele. Zimą londyńska Chelsea zapłaciła 70 milionów euro za transfer byłego skrzydłowego Szachtara Donieck. Początki 22-latka w Premier League nie należały do łatwych. W rozgrywkach międzynarodowych Mudryk pokazał swoją wartość.

Asysta Mudryka (od 1:48):

Nie "Lewy", a Świątek jest numerem jeden? "W tym bije go na głowę"
Wielki nieobecny polskiej kadry. Manchester ma wobec niego plan?