Instagram / Łukasz Skorupski / Na zdjęciu: Łukasz Skorupski

Klub Łukasza Skorupskiego zahamował. Powrót Karola Linettego

Trwa seria bez porażki Bologni FC, ale z remisu 1:1 z US Sassuolo nie była w pełni zadowolona. Drużyna Łukasza Skorupskiego rozpoczęła mecz w wymarzony sposób, ale nie utrzymała wcześnie zdobytego prowadzenia.

Bologna FC może pochwalić się coraz dłuższą serią meczów bez porażki. Rozbudziła ona nadzieje zespołu Łukasza Skorupskiego nawet na znalezienie się na miejscach premiowanych awansem do europejskich pucharów. O tym, że w Serie A można wejść do pucharów z drugiego szeregu, przekonało w przeszłości US Sassuolo. Aktualnie Neroverdi to ligowy Janosik, który gra nierówno i rozdaje biednym to co zabierze bogatym.

Bologna postanowiła wcześnie udowodnić, że jej dobre wyniki nie są dziełem przypadku. Rossoblu nie zważali na to, że są gośćmi w Reggio Emilia i przystąpili do ataku. W 3. minucie piłka trafiła w pole karne Sassuolo do kompletnie nieobstawionego Joshuy Zirkzee. Były piłkarz Bayernu Monachium zachował stoicki spokój i oddał uderzenie na 1:0 po wymanewrowaniu Andrei Consiglego.

Łukasz Skorupski nie utrzymał czystego konta do końca pierwszej połowy. Sassuolo podkręciło obroty i zaczęło naciskać na gości. W 44. minucie piłka wpadła do bramki Polaka po strzale zza pola karnego Daniela Boloci. Zasłoniętemu Skorupskiemu zabrakło odrobiny refleksu, a usprawiedliwieniem był fakt, że był zasłonięty przez gąszcz zawodników.

W drugiej połowie ponownie przyspieszyła Bologna, która szukała sposobu na odwrócenie wyniku. W jednej z sytuacji piłka zatrzymała się metr od bramki Sassuolo. W innej nawet wpadła do siatki, ale gol został anulowany ku rozpaczy Rossoblu. Mecz zakończył się w tych okolicznościach wynikiem 1:1.

Karol Linetty powrócił do podstawowego składu Torino FC, a jego drużyna odwiedziła US Lecce na Stadio Via del Mare. Byki zdobyły gola na 1:0 w 41. minucie. Alessandro Buongiorno oddał strzał z bliska do bramki po tym jak piłka została opanowana wewnątrz pola karnego przez Samuele Ricciego. Drużyna z południa Włoch miała problem z odpowiedzeniem na tego gola, a Marcin Listkowski tradycyjnie pozostał na ławce rezerwowych.