Niecodzienny wyczyn gwiazdy Interu Mediolan

Kluby z Mediolanu robią swoje w Serie A. Inter rozbił 4:0 Salernitanę, a AC Milan zwyciężył 2:0 z Lazio. Lautaro Martinez wszedł na boisko dopiero w 54. minucie, po czym strzelił cztery gole w nieco ponad pół godziny.

Lautaro Martinez PAP/EPA / MATTEO BAZZI / Na zdjęciu: Lautaro Martinez
Inter Mediolan zwyciężał przez pięć kolejek, po czym nastąpiło nagłe hamowanie Nerazzurrich i porażka na własnym stadionie z US Sassuolo. Powrócić na dobrą ścieżkę próbowali w sobotę w Salerno. Konfrontacja miała również duże znaczenie dla Paulo Sousy. Były selekcjoner reprezentacji Polski ma coraz większe problemy w obecnym klubie.

Pierwsza połowa była jeszcze bezbramkowa, a podopieczni Paulo Sousy jakoś radzili sobie z atakami Interu. Do podstawowego składu Salernitany powrócił Mateusz Łęgowski i czekały na niego konfrontacje między innymi z Davym Classenem, Hakanem Calhanoglu oraz Nicolo Barellą. Łęgowski w jednej z akcji oddał strzał do bramki Nerazzurrich, ale gol nie został uznany z powodu spalonego.

Po przerwie Inter zapewnił sobie zwycięstwo 4:0, a jego bohaterem był Lautaro Martinez. Argentyńczyk wszedł na boisko w 54. minucie za Alexisa Sancheza i natychmiast zabrał się do pracy. W 62. minucie pokonał Guillermo Ochoę po dograniu Marcusa Thurama, a niespełna kwadrans później zdobył gola z podania Nicolo Barelli. Nie zaspokoił apetytu i popisał się niecodziennym wyczynem. W ostatnich 10 minutach zdobył jeszcze dwa gole i w roli zmiennika dorzucił na swoje konto cztery bramki w jednym meczu.

We wcześniejszym meczu AC Milan zwyciężył 2:0 z rozczarowującym Lazio. Podobnie jak lokalny wróg potrzebował około godziny na wpakowanie piłki do bramki przeciwnika, a sam zachował czyste konto. Mediolańskie kluby prowadzą w tabeli z 18 punktami po siedmiu kolejkach.