Zrobił niespodziankę fanom. Zobacz, z czym wyszedł na boisko Messi

Rafał Szymański

Lionel Messi znów mógł zaprezentować się przed amerykańskimi kibicami. Zdobywca Złotej Piłki został gorąco przywitany przed meczem.

Naszpikowany gwiazdami Inter Miami nie zdołał zakwalifikować się do fazy play-off Major Soccer League. Tydzień po ostatnim meczu o punkty Lionel Messi udał się do paryskiego Theatre du Chatelet, gdzie odebrał kolejną Złotą Piłkę, tym razem z rąk Davida Beckhama.

W nocy z piątku na sobotę jego Inter rozegrał mecz towarzyski z New York City FC. Trybuny DRV PNK Stadium w Fort Lauderdale były wypełnione po brzegi już kilkadziesiąt minut przed pierwszym gwizdkiem.

Messi wyszedł na murawę ze Złotą Piłką, którą przywiózł ze sobą z Paryża. Lokalni kibice nagrodzili gromkimi brawami kapitana reprezentacji Argentyny, a następnie skandowali jego imię.

Aktualny mistrz świata odebrał gratulacje z rąk działaczy i w pierwszej kolejności zwrócił się do fanów. Kibice stworzyli niesamowitą atmosferę na stadionie Interu.

Na placu gry Messi spędził 90 minut. Niespodziewanie ekipa z Miami przegrała 1:2 z nowojorczykami. Jedyną bramkę dla gospodarzy w samej końcówce zdobył Robbie Robinson po asyście Sergio Busquetsa.