Getty Images / Christian Kaspar-Bartke / Na zdjęciu: radość piłkarzy TSG 1899 Hoffenheim

Sensacji nie było. TSG 1899 Hoffenheim nie dało szans

Łukasz Witczyk

Nie było niespodzianki w meczu Bundesligi pomiędzy TSG 1899 Hoffenheim i VfL Bochum. Gospodarze wygrali 3:1 i przybliżyli się do strefy gwarantującej grę w Lidze Mistrzów.

Faworytem tego spotkania było TSG 1899 Hoffenheim, które po udanym starcie sezonu ma apetyty sięgające awansu do fazy grupowej Ligi Mistrzów. To da miejsce w czołowej czwórce Bundesligi. Z kolei celem VfL Bochum jest utrzymanie się w niemieckiej elicie. Przed tym meczem przewaga nad bezpieczną strefą wynosiła 5 punktów.

Przewagę od pierwszego gwizdka mieli gospodarze. Udokumentowali ją w 32. minucie, a pomógł w tym Erhan Masović, który zaliczył niefortunną interwencję i skierował piłkę do własnej bramki. Po tej sytuacji obrona Bochum legła w gruzach, co skrzętnie wykorzystywali miejscowi.

Jeszcze przed przerwą Hoffenheim podwyższyło prowadzenie, a wszystko za sprawą Andreja Kramaricia, któremu asystował Pavel Kaderabek. Gol do szatni nie podłamał jednak przyjezdnych. Piłkarze Bochum w drugiej połowie robili wszystko, by odwrócić losy spotkania.

Był to ciekawy i ofensywny mecz. Obie drużyny często stwarzały zagrożenie pod bramką rywala, ale więcej szczęścia i skuteczności mieli Wieśniacy. W drugiej połowie przeciwników dobił jeszcze Ihlas Bebou. Bochum zdołało odpowiedzieć jedynie golem w końcówce, którego autorem był Goncalo Paciencia.

TSG 1899 Hoffenheim - VfL Bochum 3:1 (2:0)
1:0 - Erhan Masović (sam.) 32'
2:0 - Andrej Kramarić 43'
3:0 - Ihlas Bebou 76'
3:1 - Goncalo Paciencia 90'