Twitter / ELEVEN SPORTS / Piękne wyrównanie Valencii w meczu z Barceloną

Cudowne wyrównanie gracza Valencii. Ten gol pozbawił Barcelonę zwycięstwa [WIDEO]

Kuba Duda

FC Barcelona znowu straciła punkty. Tym razem stało się to na terenie Valencii, która aby zdobyć punkt potrzebowała pięknego uderzenia Hugo Guillamona.

Drużyna prowadzona przez Xaviego nie notuje dobrej passy i kolejny raz nie potrafiła pokonać swojego przeciwnika. Tym razem skuteczny opór postawiła Valencia CF, która do zdobycia punktu użyła bardzo efektownych środków.

Choć tak naprawdę, to był to jeden moment w drugiej połowie, który przesądził o remisie w tym starciu. W drugich 45 minutach Valencia nie istniała, ale w 70. minucie Hugo Guillamon odpalił rakietę, której nie dało się zatrzymać.

Jednak było to zaledwie wyrównanie, a nie gol na 1:0. Wcześniej do siatki dla FC Barcelony trafił Joao Felix, a wrażenie w akcji bramkowej może robić szczególnie świetne podanie Frenkiego de Jonga. Wtedy wydawało się, że nic nie odbierze wygranej drużynie ze stolicy Katalonii.

Blaugrana naprawdę kontrolowała wydarzenia boiskowe i cały czas nacierała na bramkę swojego rywala. Po drugiej stronie boiska też nie pozwalała przeciwnikom na wiele, ale dopuściła do wspomnianego wyżej uderzenia Guillamona, które zabrało jej punkty.

Indolencja w linii ofensywnej Barcy jest często aż nadto widoczna i dała o sobie znać również w tym spotkaniu. Ostatecznie właśnie przez brak skuteczności mistrz Hiszpanii stracił kolejne punkty w walce o obronę tytułu.

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)