WP SportoweFakty / PAP/EPA/Jose Manuel Vidal / Na zdjęciu: piłkarze FC Barcelony

Awans FC Barcelony. Straty do Realu Madryt wciąż ogromne. Zobacz tabelę La Ligi

Michał Piegza

W szalonym meczu FC Barcelona pokonała w Sewilli Real Betis 4:2. Dzięki trzem punktom mistrzowie Hiszpanii awansowali na 3. miejsce w La Lidze wyprzedzając Athletic Bilbao.

Xavi w końcu może się uśmiechnąć. W 21. kolejce FC Barcelona grała w Sewilli z Realem Betis, który ostatnio przełamał się po serii meczów bez wygranej.

Do początkowych minut 2. połowy wszystko toczyło się po myśli mistrzów Hiszpanii. Do przerwy Barcelona prowadziła 1:0, po zmianie stron podwyższyła wynik. Wówczas do pracy wzięli się goście, którzy za sprawą Isco w krótkim czasie doprowadzili do remisu.

W końcówce swoją wyższość udowodnili goście. Najpierw Joao Felix, a 120 sekund później Ferran Torres zapewnili przyjezdnym wygraną 4:2 i cenne trzy punkty.

Dzięki zwycięstwo FC Barcelona w La Lidze awansowała na 3. miejsce. W sobotę punkty zgubił, plasujący się do tej pory na najniższym stopniu podium Athletic Bilbao, co wykorzystał zespół Xaviego.

Straty do czołowej dwójki są już dużo większe. Do lidera Realu Barcelona traci siedem punktów, a do Girony pięć.

Real Betis - FC Barcelona 2:4 (0:1) --> RELACJA

Szalona pogoń Realu Madryt! Zadecydowała 99. minuta!
Kibice Realu Madryt byli w szoku. Gol w 38. sekundzie i fenomenalny wolej [WIDEO]

Kibicuj Lewemu i FC Barcelonie na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)