PAP/EPA / PAP/EPA/Luis Tejido / W meczu Athletiku z Gironą sporo się działo

Zadyszka Girony. Kolejna porażka rewelacji

Michał Piegza

To nie jest dobry czas dla rewelacji sezonu w La Lidze Girona. Wicelider przegrał drugie spotkanie z rzędu. Po klęsce w Madrycie, zespół uległ w Bilbao Athletikowi 2:3.

Luty to nie jest dobry czas dla rewelacji sezonu La Ligi Girony. Wicelider najpierw bezbramkowo zremisował u siebie z Realem Sociedad. Przed tygodniem na Santiago Bernabeu zebrał duże baty przegrywając 0:4.

Kolejna potyczka ponownie nie zapowiadała się jako spacerek. Athletic ma swoje plany, a na własnym stadionie większość meczów rozstrzyga na swoją korzyść.

Tak też było w potyczce z Gironą, w której zespół z Kraju Basków prowadził już od 2. minuty, kiedy gola zdobył Alex Berenguer.

Gościom udało się wyrównać cztery minuty po zmianie stron. Gol dla Girony tylko rozzłościł piłkarzy Athletiku, którzy w 56. minucie ponownie wyszli na prowadzenie, a po kolejnych czterech minutach dołożyli trzecie trafienie.

Po tych ciosach wydawało się, że przyjezdni nie podniosą się. Gracze z Bilbao kreowali kolejne okazje, ale na kwadrans przed końcem to przyjezdni niespodziewanie złapali kontakt bramkowy.

Chwilę po golu dla gości sędzia przerwał spotkanie. Jeden z kibiców potrzebował pomocy. Po pięciu minutach arbiter wznowił grę.

Zawodnicy wicelidera La Ligi do końca szukali remisu, ale nie byli w stanie złamać obrony z drużyny z Bilbao. W 95. minucie Savio w sytuacji sam na sam uderzył w bramkarza, a poprawkę jednego z graczy gości, kapitalną interwencją głową, sprzed linii wybił jeden z obrońców!

Po porażce i wcześniejszym remisie Realu, Girona do lidera traci już sześć punktów. Natomiast 3. w tabeli FC Barcelona do 2. pozycji musi odrobić zaledwie dwa punkty.

Athletic Bilbao - Girona FC 3:2 (1:0)
1:0 - Berenguer 2'
1:1 - Tsygankov 49'
2:1 - Berenguer 56'
3:1 - I. Williams 60'
3:2 - Garcia 75'