Niespodzianka! Real Madryt zgubił punkty w derbach

Piłkarze Realu Madryt świetnie weszli w derbowe wyjazdowe spotkanie z Rayo Vallecano i szybko zdobyli gola. Później wszystko wyglądało słabiej i potyczka zakończyła się remisem 1:1.

Michał Piegza
W derbach Rayo Vallecano grało z Realem Madryt PAP/EPA / PAP/EPA/Sergio Perez / W derbach Rayo Vallecano grało z Realem Madryt
W sobotę swoje spotkanie, w dość szczęśliwych okolicznościach, wygrała FC Barcelona i zmniejszyła straty do Realu.

Królewscy w niedzielę w derbach zmierzyli się na wyjeździe z Rayo Vallecano. Gospodarze ostatnio mieli problemy z punktowaniem, co doprowadziło do zmiany trenera. Na ławce miejscowych po raz pierwszy zasiadł Inigo Perez, który zastąpił Francisco Rodrigueza.

W potyczkę świetnie weszli Królewscy, którzy od 3. minuty prowadzili. Po kontrze zagranie z prawej strony Federico Valverde do Joselu, a ten z siedmiu metrów uderzył do siatki. Sędzia początkowo dostrzegł spalonego, ale po analizie VAR wskazał na środek.

Po stracie bramki gospodarze nie byli w stanie odpowiedzieć. Real miał kontrolę nad meczem. W 19. minucie mogło być po emocjach. Lucas Vazquez szarżował wzdłuż linii końcowej, dośrodkował do Joselu, a ten głową trafił do bramki. Gola jednak sędzia nie uznał, piłka wcześniej opuściła boisko.

Gospodarze dość niespodziewanie wyrównali w 27. minucie. Chwilę wcześniej, po strzale Oscara Trejo Eduardo Camavinga zagrał piłkę ręką. Po analizie VAR sędzia wskazał na rzut karny, który pewnie wykorzystał Raul de Tomas.

Po wyrównującym trafieniu gracze Rayo uwierzyli, że mogą zagrozić Królewskich. Gościom gra nie kleiła się, ale mogli wyjść na prowadzenie, kiedy w 35. minucie mocny strzał z dystansu Valverde wylądował na zewnętrznej części słupka.

Po zmianie stron miejscowi szybko mogli zadać cios. W 46. minucie Aurelien Tchouameni pozwolił sobie odebrać piłkę przed bramką. Alvaro Garcia po chwili zamiast podawać uderzył i został zablokowany. To była jedna z niewiele okazji w początkowej fazie 2. części.

Gra toczyła się w środku pola. Pod bramkami niewiele się działo. Tak było do 59. minuty, kiedy po prostopadłym zagraniu Joselu uderzał wślizgiem, ale wprost w ręce dobrze ustawionego Stole Dimitrievskiego.

Real na moment uzyskał przewagę, z której niewiele wynikało. Z boiska wiało nudą, pod bramkami nic się nie działo. Dopiero w 80. minucie Toni Kroos świetnie uderzył z rzutu wolnego, bramkarz popisał się kapitalną paradą.

Ostatecznie w potyczce więcej goli nie padło i derby Madrytu zakończyły się remisem.

Rayo Vallecano - Real Madryt 1:1 (1:1)
0:1 - Joselu 3'
1:1 - Raul de Tomas (k.) 27'

Rayo Vallecano: Stole Dimitrievski - Ivan Balliu, Aridane Hernandez, Florian Lejeune, Alfonso Espino - Isi Palazon (56' Jorge De Frutos), Unai Lopez (63' Kike Perez), Oscar Valentin, Alvaro Garcia (81' Sergio Camello) - Raul de Tomas (81' Radamel Falcao), Oscar Trejo (63' Miguel Crespo).

Real Madryt: Andrij Łunin - Lucas Vazquez (75' Dani Carvajal), Nacho, Aurelien Tchouameni, Fran Garcia - Federico Valverde, Luka Modrić (87' Arda Guler), Eduardo Camavinga (70' Toni Kroos), Brahim Diaz (70' Rodrygo Goes) - Joselu, Vinicius Junior.

Żółte kartki: Palazon, Balliu, Trejo, de Tomas, Garcia (Rayo) oraz Camavinga, Carvajal (Real).

Czerwona kartka: Carvajal (Real) /90+5', za dwie żółte/.

Sędzia: Alejandro Muniz Ruiz.