PAP/EPA / PAP/EPA/ANDREU ESTEBAN / Saul Niguez zbiera gratulacje po zdobyciu gola

Atletico Madryt walczyło do końca. Drużyna Simeone ponownie bliżej Ligi Mistrzów

Michał Piegza

Poniedziałkowym meczem Villarrealu z Atletico Madryt zakończyła się 30. kolejka La Ligi. Goście zwyciężyli 2:1 i wrócili na 4. miejsce w tabeli.

Spotkaniem Villarrealu z Atletico zakończyła się 30. kolejka La Ligi. Gospodarze wciąż mogą myśleć o grze w pucharach. Warunkiem jest zajęcie 7. miejsca i wywalczenie Pucharu Króla przez Athletic Bilbao.

Natomiast goście rywalizują o miliony euro, które zapewni im Liga Mistrzów. W sobotę na Santiago Bernabeu przegrał wspomniany Athletic. W efekcie drużyna Diego Simeone mogła wrócić na 4. miejsce.

Spotkanie bardzo dobrze rozpoczęło się dla gości, którzy prowadzili od 9. minuty po goli Axela Witsela. Zawodnicy Żółtej Łodzi Podwodnej wyrównali pięć minut po zmianie stron. Wydawało się, że mecz zakończy się podziałem punktów. Jednak na trzy minuty przed końcem regulaminowego czasu zwycięską bramkę dla Atletico zdobył Saul Niguez.

Villarreal CF - Atletico Madryt 1:2 (0:1)
0:1 - Witsel 9'
1:1 - Sorloth 50'
1:2 - Niguez 87'