Getty Images / Franco Arland / Na zdjęciu: Jonathan David

Ligue 1. Trwa kryzys Olympique Marsylia. Lille OSC wykorzystało słabość rywala

Łukasz Witczyk

Ostatnie tygodnie nie są udane dla Olympique Marsylia. Europejskie puchary znów oddalają się od tego zespołu. Tym razem pogromcą Olympique okazało się Lille OSC.

Celem Olympique Marsylia jest zajęcie miejsca dającego awans do europejskich pucharów. Jeszcze w połowie marca wydawało się, że zespół znalazł receptę na wyjście z kryzysu, ale nic bardziej mylnego. Olympique popadł w kolejny kryzys i oddala się od realizacji swojego przedsezonowego założenia.

W piątek - na starcie 28. kolejki Ligue 1 - Olympique musiał uznać wyższość walczącego o tytuł wicemistrzowski Lille OSC. Początek spotkania był wyrównany i do przerwy gole nie padły. Obie drużyny starały się jednak stwarzać zagrożenie pod bramką przeciwników, ale zabrakło skuteczności.

Mecz otworzył się po zmianie stron. W 54. minucie rzut karny na gola zamienił Jonathan David i było 1:0 dla Lille OSC. Od tego czasu marsylczycy atakowali, by odrobić straty i nadziewali się na groźne ataki przeciwników.

Kwadrans później było już 2:0 dla gospodarzy. Tym razem na listę strzelców wpisał się Remy Cabella. Goście mieli już nóż na gardle i dopiero po stracie drugiej bramki rzucili się do odrabiania strat. W 82. minucie kontaktowego gola strzelił Pierre-Emerick Aubameyang, ale nadzieja gości na doprowadzenie do remisu szybko zgasła.

Kilka chwil później marsylczyków dobił Gabriel Gudmundsson. Tym samym było 3:1 dla Lille OSC i zespół ten nadal jest w grze o drugą lokatę w tabeli Lille OSC.

Lille OSC - Olympique Marsylia 3:1 (0:0)
1:0 - Jonathan David (k.) 54'
2:0 - Remy Cabella 71'
2:1 - Pierre-Emerick Aubameyang 82'
3:1 - Gabriel Gudmundsson 85'