Getty Images / Catherine Steenkeste / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Francuskie media oceniły Frankowskiego. Zadają jedno pytanie

Piotr Bobakowski

Przemysław Frankowski zebrał dobre oceny za swój występ przeciwko Le Havre. Reprezentant Polski nie tylko strzelił gola, ale był też najlepszym graczem w ekipie RC Lens.

Przemysław Frankowski pokazał się z bardzo dobrej strony w sobotnim meczu Ligue 1 RC Lens - Le Havre AC (1:1, więcej TUTAJ). Polski pomocnik w 58. minucie otworzył wynik spotkania na Stade Bollaert-Delelis, ale goście zdołali doprowadzić do wyrównania (w 78. min gola zdobył Sabbi).

28-letni Frankowski zaimponował obserwatorom. Był jednym z wyróżniających się zawodników Lens, co miało przełożenie w notach, które przyznali francuscy dziennikarze.

Portal 90min.com wybrał Polaka najlepszym graczem w zespole Francka Haise'a (nota dla Frankowskiego: 7 w skali 1-10).

"Co za wyjątkowy gol! Czy chciał dośrodkować, czy zdobyć bramkę bezpośrednio? Tylko on zna odpowiedź!" - zastanawiali się eksperci po centrostrzale Frankowskiego, po którym piłka znalazła się w siatce. Przy okazji zadali kluczowe pytanie - o zamiary pomocnika.

"Brak dokładności w pierwszej części meczu. Lepiej wypadł w drugiej połowie, popisując się genialnym uderzeniem, którym przelobował bramkarza przeciwnej drużyny" - ocenił portal maxifoot.fr (nota: 6 - najlepsza w zespole z Lens).

"Potrafi być niebezpieczny w dośrodkowaniach. Wydaje się, że to było nieudane dośrodkowanie, ale płynnie przekształciło się w precyzyjne uderzenie, którym zaskoczył golkipera" - to z kolei argumentacja noty 6.5 dla Frankowskiego od serwisu hommedumatch.fr.