Ligue 1. Niespodzianka w meczu Lens. Gol Frankowskiego po centrostrzale

Przemysław Frankowski błysnął formą w meczu RC Lens - Le Havre AC. Polak dał swojej drużynie prowadzenie po centrostrzale. Bramkarz rywali był kompletnie zaskoczony.

Łukasz Witczyk
gol Przemysława Frankowskiego Twitter / Canal+ Sport / Na zdjęciu: gol Przemysława Frankowskiego
RC Lens był zdecydowanym faworytem tego spotkania. Ubiegłoroczny wicemistrz Francji w tym sezonie walczy o to, by znów znaleźć się w gronie uczestników europejskich pucharów. Z kolei Le Havre AC rywalizuje o utrzymanie w najwyższej klasie rozgrywkowej. Jednak gospodarze długo nie mogli znaleźć sposobu na defensywę rywali.

Do przerwy gole nie padły, co mogło satysfakcjonować przyjezdnych. Po zmianie stron miejscowi jeszcze śmielej atakowali i w 53. minucie przez chwilę cieszyli się z gola. Po strzale Floriana Sotoki piłka znalazła się w siatce, ale sędzia dopatrzył się złamania przepisów i bramki nie uznał.

Jednak pięć minut później wątpliwości już nie było. Przemysław Frankowski dośrodkował z lewej strony i kompletnie zaskoczył bramkarza. Był to klasyczny, znany z boisk Ekstraklasy, centrostrzał. Piłka wpadła za kołnierz golkipera i było 1:0 dla Lens.

Po nieco ponad kwadransie goście wyrównali. Pomógł w tym rzut karny, który na gola zamienił Emmanuel Sabbi. Po tym trafieniu gospodarze mieli problem ze stworzeniem zagrożenia pod bramką przeciwnika. Sytuacji już nie udało się odwrócić.

Lens niespodziewanie straciło punkty w starciu z zespołem walczącym o utrzymanie w Ligue 1. Gospodarzom nie pomógł gol Frankowskiego, który był jednym z wyróżniających się zawodników zespołu gospodarzy.

Dla Polaka był to czwarty w tym sezonie gol w barwach RC Lens. Jego dorobek uzupełniają cztery asysty. Dodajmy, że Frankowski zagrał w 33 spotkaniach.

RC Lens - Le Havre AC 1:1 (0:0)
1:0 - Przemysław Frankowski 58'
1:1 - Emmanuel Sabbi (k.) 78'