Newspix / Hugo Pfeiffer/Icon Sport / Na zdjęciu: Przemysław Frankowski

Ligue 1: niespodziewana porażka zespołu Przemysława Frankowskiego

Tomasz Rosiński

W spotkaniu 29. kolejki Ligue 1 drużyna RC Lens, której zawodnikiem jest Przemysław Frankowski, przegrała na wyjeździe z przedostatnim w tabeli FC Metz 1:2.

Zespół z Lens był zdecydowanym faworytem starcia z walczącym o utrzymanie Metz i już w 13. minucie wyszedł na prowadzenie. Wówczas rzut karny podyktowany za faul Alexandre'a Oukidji na gola zamienił Florian Sotoca.

Wydawało się, że przyjezdni kontrolują boiskowe wydarzenia i pójdą za ciosem, ale wtedy to sprawy w swoje ręce wziął kluczowy zawodnik gospodarzy, czyli Georges Mikautadze.

Gruzin najpierw w 34. minucie pięknym strzałem z około 12 metrów w samo "okienko" bramki strzeżonej przez Brice'a Sambę doprowadził do remisu. Natomiast w samej końcówce pierwszej połowy Mikautadze technicznym uderzeniem umieścił piłkę w siatce.

Tuż po zmianie stron gruziński napastnik mógł skompletować hat-tricka, ale tym razem Samba nie dał się zaskoczyć i uchronił swoją ekipę przed stratą bramki.

RC Lens już do końca konfrontacji miało problem ze sforsowaniem defensywy FC Metz, które odniosło bardzo cenne zwycięstwo w kontekście walki o utrzymanie w Ligue 1.