PAP/EPA / PAP/EPA/David Borrat / Artem Dovbyk może zostać królem strzelców La Ligi

Mocne zakończenie Girony. Granada rozgromiona. Hat trick Dovbyka

Michał Piegza

Rewelacja sezonu La Ligi Girona nie miała litości dla spadkowicza. 3. zespół tabeli rozgromił Granadę 7:0. W 2. połowie na boisku w zespole gości zagrał Kamil Piątkowski.

W poprzedniej kolejce piłkarze Girony zapewnili sobie historyczny medal w La Lidze. Przez pewien okres apetyty rewelacji sezonu były jeszcze większe, ale miejsce na najniższym stopniu podium będzie docenione.

W meczu kończącym sezon Girona podejmowała spadkowicza Granadę. W kadrze gości zabrakło kontuzjowanego Kamila Jóźwiaka. Natomiast Kamil Piątkowski na boisku pojawił się po przerwie.

Wówczas gospodarze prowadzili już 3:0 i mieli apetyty na więcej. W 54. minucie padł czwarty gol, a w 61. Facundo Pellistri wyleciał z boiska po dwóch żółtych kartkach.

Grając z przewagą jednego zawodnika gracze Girony nie zamierzali się zatrzymywać. Gospodarze dołożyli jeszcze trzy trafienia i ostatecznie zwyciężając 7:0 przypieczętowali świetny dla siebie sezon. W kolejnym Girona po raz pierwszy w historii zagra w Lidze Mistrzów.

Dodajmy, że trzy gole w meczu zdobył Artem Dowbyk, który z dorobkiem 24 goli wysunął się na pozycję lidera klasyfikacji strzelców, gdzie o jedno trafienie wyprzedza Alexander Sorloth. Robert Lewandowski w dorobku ma 18 goli i jest czwarty.

Girona FC - Granada CF 7:0 (3:0)
1:0 - Garcia 30'
2:0 - Cygankow 33'
3:0 - Dovbyk (k.) 44'
4:0 - Cygankow 54'
5:0 - Dovbyk 75'
6:0 - Stuani 78'
7:0 - Dovbyk (k.) 90'