Getty Images / Mikolaj Barbanell/SOPA Images/LightRocket / Na zdjęciu: Kylian Mbappe i Nicola Zalewski

Polak w czołówce rankingu na Euro 2024. Lepszy od niego jest tylko Mbappe!

Artur Karaszewski

Faza grupowa Euro 2024 dobiegła końca, więc nadszedł czas pierwszych podsumowań. Portal WhoScored.com przygotował zestawienie najskuteczniej dryblujących zawodników tej rundy rozgrywek.

Oglądaj Euro 2024 w Pilocie WP [reklama].
W rankingu mogli znaleźć się tylko piłkarze, którzy podczas Euro 2024 wykonali przynajmniej 10 prób dryblingu. Największą skutecznością w tym elemencie gry może pochwalić się Kylian Mbappe. 64,3 proc. takich prób Francuza było udanych.

Za nim uplasowało się dwóch zawodników, którzy osiągnęli taki sam wynik (60 proc.). Pierwszym z nich jest Jamal Musiala, a drugim Nicola Zalewski. Czwarte miejsce w tym zestawieniu zajął Pedro Neto (54,5), a piąte Georges Mikautadze (53,9).

Pomocnik reprezentacji Polski podczas mistrzostw Europy rozegrał 248 minut. W spotkaniach z Holandią i Austrią przebywał na murawie do ostatniego gwizdka sędziego, z kolei w rywalizacji z Francją opuścił boisko w 68. minucie.

22-latek jest obecnie piłkarzem AS Romy, ale jego klubowa przyszłość stoi pod znakiem zapytania. Rzymianie są skłonni sprzedać Polaka, a ostatnie spekulacje łączyły go z transferem do Torino.

W ostatnim sezonie Zalewski wystąpił w 33 spotkaniach, nie zdobył w nich żadnej bramki i zaliczył trzy asysty. W drużynie narodowej ma w swoim dorobku 21 meczów i jednego gola w towarzyskiej potyczce z Turcją (2:1).

Oglądaj mecze reprezentacji Polski w Pilocie WP (link sponsorowany)