Ligue 1: Siedem goli na Stade de la Liberation

Piotr Robaczyński

W zaległym pojedynku 14. kolejki Ligue 1 zmierzyły się US Boulogne i Paris Saint Germain. Beniaminek zajmuje obecnie 19. pozycję w tabeli i przed środowym meczem nie był faworytem. Niespodzianki nie było, trzy punkty ze Stade de la Liberation wywieźli goście.

Po pierwszej połowie zanosiło się na sensację, podopieczni Laurenta Guyota prowadzili z faworyzowanym rywalem 1:0. O końcowym sukcesie gości zadecydował fragment drugiej części gry. W ciągu zaledwie ośmiu minut piłkarze PSG dosłownie zmiażdżyli Boulogne, strzelając aż cztery bramki. Jean-François Bedenik musiał wyjmować piłkę z siatki po strzałach Clementa Chantome i Peguy'a Lyuinduli, a dwukrotnie na listę strzelców wpisał się także najskuteczniejszy gracz PSG Mevlut Erding.

Choć losy spotkania były już właściwie rozstrzygnięte, emocji w końcówce nie zabrakło. Fani obejrzeli jeszcze dwa trafienia. Ostatecznie mecz zakończył się wynikiem 2:5. Dzięki temu sukcesowi stołeczny klub powrócił do czołowej dziesiątki w tabeli Ligue 1, aktualnie plasuje się na 7. pozycji ze stratą sześciu punktów do lidera - Girondins Bordeaux.

US Boulogne - Paris SG 2:5 (1:0)
1:0 - Ducatel 36'
1:1 - Chantome 61'
1:2 - Luyindula (k.) 64'
1:3 - Erding 67'
1:4 - Erding 69'
2:4 - Ramare (k.) 82'
2:5 - Maurice 86'
Oglądaj rozgrywki francuskiej Ligue 1 na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)