Media: klamka zapadła. Mbappe nie zagra w wielkim turnieju

Zdjęcie okładkowe artykułu: Getty Images / Youssef Loulidi/Fantasista / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
Getty Images / Youssef Loulidi/Fantasista / Na zdjęciu: Kylian Mbappe
zdjęcie autora artykułu

Kylian Mbappe wkrótce najprawdopodobniej zostanie piłkarzem Realu Madryt. We Francji mają podwójne powody do niezadowolenia z tej sytuacji, bo nie dość, że opuści Paris Saint-Germain, to jeszcze ma nie zagrać na igrzyskach olimpijskich.

Odejście Kyliana Mbappe z Paris Saint-Germain zostało już ogłoszone i obecnie tylko czekamy na potwierdzenie, że jego nowym pracodawcą będzie Real Madryt. Na 99 procent francuski atakujący wyląduje właśnie w stolicy Hiszpanii i już coraz mniej osób łudzi się, że będzie inaczej.

Jednak wszystko wskazuje na to, że wybór taki klubu może zablokować jego udział w wielkim turnieju. Z informacji podanych przez radio Cadena COPE wynika jasno, że gwiazdor nie wystąpi w igrzyskach olimpijskich w Paryżu.

Według planu Francuzów to właśnie Mbappe miał zająć jedno z trzech miejsc przysługujących zawodnikom mającym więcej niż 23 lata. Tak się jednak najprawdopodobniej nie wydarzy i w tej sprawie nie pomogły nawet naciski z najwyższego szczebla władzy.

ZOBACZ WIDEO: #dziejesiewsporcie: Siadło idealnie! Bramkarz nic nie mógł zrobić

Bowiem w temat bezpośrednio zaangażowany był prezydent Francji, Emmanuel Macron. Polityk otwarcie zapowiadał, że będzie rozmawiał na ten temat z nowym klubem Mbappe i tak też się wydarzyło, ale nie zdołał przekonać Realu Madryt do swoich racji.

Dla Francuzów kwestia występu Mbappe na paryskich igrzyskach była bardzo istotna również ze względu na to, że mówimy o piłkarzu urodzonym właśnie w stolicy kraju. Natomiast wszystko wskazuje na to, że ostatecznie zamiast występu na tej imprezie będzie on szykował się do sezonu z nowym zespołem.

Czytaj też: Będzie sensacyjne powołanie na Euro? To wtedy zapadnie decyzja ws. Xaviego

Źródło artykułu: WP SportoweFakty