Zwycięstwo prezentem na urodziny - relacja z meczu Miedź Legnica - Bałtyk Gdynia

Dawid Sołtys

Miedź Legnica okazała się lepsza w starciu z Bałtykiem Gdynia. Wygrała 2:0 i tym samym sprawiła urodzinowy prezent swojemu szkoleniowcowi Bogusławowi Baniakowi. Gole decydujące o zwycięstwie zdobyli w drugiej połowie Piotr Madejski i Zbigniew Zakrzewski.

Trener Baniak liczył na to, że jego podopieczni sprawią mu prezent na 53. urodziny. Udało się. - Zwycięstwo bardziej cenię jako prezent niż krawat od żony - skwitował opiekun legniczan. Miedź musiała się jednak trochę namęczyć, by zwyciężyć. W pierwszej połowie żadnej z ekip nie udało się strzelić gola, a co gorsza, nikt nie zagroził poważnie bramce rywali. Przewagę optyczną miała w tej części gry Miedź.

Zdecydowanie lepiej oglądało się drugą odsłonę spotkania, bo w końcu były emocje i bramki. Już na jej początku, bo w 47 minucie, Marcina Matysiaka pokonał Piotr Madejski. Skrzydłowy legniczan otrzymał podaniu ze środka Marcina Nowackiego. Madejski minął w polu karnym obrońcę gości i z bliskiej odległości nie dał szans golkiperowi rywali. Legniczanie poszli za ciosem. Starali się podwyższyć prowadzenie, lecz Zbigniew Zakrzewski minimalnie minął się z piłką po podaniu od Mariusza Zasady. Chwilę wcześniej swoją najlepszą okazję mieli też gdynianie. Strzał Piotra Włodarczyka po uderzeniu głową przeleciał nad poprzeczką. W 69 minucie było już 2:0 dla Miedzi. Asystę Nowackiego wykorzystał Zakrzewski. Pokonał bramkarza Bałtyku strzałem głową. Goście próbowali zdobyć honorowe trafienie. Najbliżej był Dominik Lemanek. Z ostrego kąta trafił w słupek. Sędzia Zbigniew Dobrynin nie pokazał w tej potyczce żadnej kartki.

Dzięki trzem zdobytym punktom Miedź została nowym liderem II ligi. Ma przewagę jednego punktu nad Chojniczanką Chojnice i Elaną Toruń. Może ją powiększyć w środę, gdy zagra zaległe spotkanie z Czarnymi Żagań.

- Na pewno piłkarsko Miedź jest lepsza od mojego zespołu, ale chcieliśmy sprawić niespodziankę. W przedniej formacji mam piłkarzy z nazwiskami, ale tej skuteczności nie ma. To, że Miedź była bezsprzecznie lepszym zespołem to jest racja, ale nie mogę pozwolić na to, żeby zawodnicy wychodząc z szatni tak szybko tracili bramkę - powiedział Adam Topolski, szkoleniowiec Bałtyku.

- Jeżeli stwarzamy takie sytuacje bramkowe, to trzeba strzelać kolejne bramki, a nie cieszyć się tylko z 2:0. Są świeże zmiany i gramy w przewadze przez kontuzję Kudyby, a nie potrafimy zdobyć kolejnych goli - podsumował Baniak.

Miedź Legnica - Bałtyk Gdynia 2:0 (0:0)
1:0 - Madejski 47'
2:0 - Zakrzewski 69'

Miedź Legnica: Bledzewski - Zasada, Mowlik, Woźniczka, Hempel - Madejski, Gawlik (90' Paszliński), Zieliński (81' Kuzimski), Nowacki (74' Feciuch), Grzegorzewski (61' Garuch)- Zakrzewski.

Bałtyk Gdynia: Matysiak - Loda (57' Kudyba), Benkowski, Martyniuk, Musuła, Manelski (46' Ziemak), Noga, Włodarczyk, Lemanek, Wiśniewski (56' Filipiak), Jędryka.

Sędzia: Zbigniew Dobrynin (Łódź).

Widzów: 2300.
Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!