2. Bundesliga: Pierwsze zwycięstwo Borysiuka, Matuszczyk tylko z remisem

Konrad Kostorz

FC Koeln i FC Kaiserslautern słabo rozpoczęły sezon na zapleczu niemieckiej ekstraklasy, ale w 2. kolejce spisywały się już, przy udziale polskich piłkarzy, nieco lepiej.

Spadkowicze w pierwszej serii gier rozczarowali: FC Koeln uległ 0:1 Eintrachtowi Brunszwik, a FC Kaiserslautern tylko zremisował u siebie z Unionem Berlin 3:3. W drugiej kolejce naprzeciwko kandydatów do awansu stanęły beniaminki 2. Bundesligi.

W piątkowe popołudnie Koziołki męczyły się przed własną publicznością z SV Sandhausen, ale zdołały objąć prowadzenie po bramce z rzutu karnego. Niestety dla drużyny Holgera Stanislawskiego beniaminek z Badenii-Wirtembergii zdołał wyrównać. Adam Matuszczyk wystąpił w pełnym wymiarze czasowym. W 16. minucie oddał celny strzał z dystansu, ale nie zaskoczył bramkarza. Kacper Przybyłko całe spotkanie przesiedział wśród rezerwowych.

Po 3 "oczka" sięgnęły za to Czerwone Diabły, które rywalizowały na wyjeździe z VfR Aalen. Zespołowi Franco Fody wygraną dały dwa trafienia Alberta Bunjaku, który w FCK zastąpił Jakuba Świerczoka. Ariel Borysiuk przez 90 minut ciężko pracował w środku pola, ale nie błysnął pod bramką rywala.

W poniedziałek 13 sierpnia swój mecz w 2. kolejce rozegra trzeci z biało-czerwonych, Grzegorz Wojtkowiak. Rywalem monachijskich Lwów będzie Dynamo Drezno.

FC Koeln - SV Sandhausen 1:1 (0:0)
1:0 - Broeker 63' (k.)
1:1 - Dorn 89'

VfR Aalen - FC Kaiserslautern 1:2 (1:2)
0:1 - Bunjaku 17'
1:1 - Dausch 25'
1:2 - Bunjaku 44'