Mariusz Stępiński już trafia dla FC Nuernberg

Konrad Kostorz

W pierwszym występie w niemieckim zespole młodzieżowy reprezentant Polski zdobył bramkę, a FC Nuernberg odniósł przekonujące zwycięstwo nad rywalem z Austrii.

W pierwszym przedsezonowym sparingu podopieczni Michaela Wiesingera zmierzyli się z austriackim zespołem SV Raika Laegenfeld. Pojedynek zakończył się wynikiem 9:0, a w 60. minucie przy 5-bramkowym prowadzeniu na listę strzelców wpisał się Mariusz Stępiński.

Oprócz zawodnika pozyskanego z Widzewa Łódź gole zdobyli także m.in. Mu Kanazaki, Alexander Esswein, Adam Hlousek oraz sprowadzony z Borussii Dortmund Daniel Ginczek, którego Stępiński zastąpił na placu gry tuż po przerwie.

Do pierwszego oficjalnego spotkania klubu z północnej Bawarii pozostał jeszcze ponad miesiąc. 3 sierpnia Norymberga zmierzy się w I rundzie Pucharu Niemiec z SV Sandhausen. O tym, czy Stępiński wystąpi w tym pojedynku, zadecyduje jego dyspozycja podczas kolejnych meczów kontrolnych.