Sparingowo: Manchester United zawodzi podczas tournee

Bartosz Zimkowski

Fatalnie przed nowym sezonem gra Manchester United. David Moyes nie przywiązuje wagi do wyników sparingów, ale te są beznadziejne: cztery mecze i tylko jedna wygrana.

Po ostatniej porażce David Moyes wystawił bardzo silny skład przeciwko Cerezo Osaka. Możliwe, że nawet najmocniejszy jaki obecnie posiada. Mimo to po pierwszej połowie gospodarze prowadzili 1:0, chociaż sporo okazji do zdobycia gola mieli mistrzowie Anglii.

Po zmianie stron tylko Phil Jones nie wyszedł na boisko, a Manchester United wywalczył rzut karny. Zmarnował go Shinji Kagawa, ale zaraz potem Japończyk w pełni się zrehabilitował.

Remis 1:1 utrzymywał się do 63. minuty, gdy gospodarze ponownie wyszli na prowadzenie. David Moyes dokonał kolejnych zmian i wydawało się, że Czerwone Diabły przegrają. Na ich szczęście Wilfired Zaha w doliczonym czasie gry doprowadził do wyrównania.

Wyniki sparingowe i tak mogą martwić fanów MU: 4 mecze, 1 zwycięstwo, 1 remis i 2 porażki.

Cerezo Osaka - Manchester United 2:2 (1:0)
1:0 - Sugimoto 34'
1:1 - Kagawa 54'
2:1 - Minamino 63'
2:2 - Zaha 90'

Man Utd: Lindegaard - Rafael (79' Fabio Da Silva), Smalling, Ferdinand, Buttner (79' Evra) - Giggs (79' Cleverley), Jones (46' Anderson), Kagawa (58' Zaha), Young (79' Lingard) - Welbeck, Van Persie (69' Januzaj).