Chorzowskie klęski Jacka Zielińskiego

Michał Piegza

Jacek Zieliński w Ruchu Chorzów pracuje niewiele ponad rok. W tym czasie trener doznał kilku dotkliwych porażek. Niedzielna z Jagiellonią znalazła się czołówce naszego rankingu.

Prezentujemy wykaz najdotkliwszych porażek Jacka Zielińskiego w Ruchu Chorzów:

4. Legia Warszawa - Ruch Chorzów 3:0 (2.12.2012).

Niebiescy do Warszawy nie jechali jako faworyt. Wcześniej późniejsi mistrzowie Polski w meczach u siebie najczęściej męczyli się z rywalami. Tymczasem w pojedynku z osłabionym kadrowo Ruchem Wojskowi strzelili trzy gole, a mogło być ich jeszcze kilka. Podsumowaniem postawy gości w defensywie był drugi gol dla Legii, gdy w polu karnym zderzyło się trzech (!) piłkarzy Niebieskich. Dodajmy, że stoperem Ruchu z konieczności został Mindaugas Panka.

Mimo obecności w składzie Arkadiusza Piecha Ruch w Warszawie nie potrafił zagrozić Legii

[nextpage]

3. Ruch Chorzów - Lech Poznań 0:4 (24.02.2013).

Pierwszy wiosenny mecz Ruchu. Kibice mieli poznać autorską drużynę Jacka Zielińskiego. Kolejorz już na początku pokarał chorzowian zdobywając gola po błędzie defensywy. Chwilę przed przerwą goście podwyższyli prowadzenie, a w drugiej odsłonie zdobyli dwie kolejne bramki. Klęska z Lechem była najwyższą porażką na własnym stadionie Niebieskich od lata 2001, gdy chorzowianie ulegli przy Cichej Legii 0:4. W pojedynku z Lechem w Ruchu ponownie zagrał Marcin Baszczyński, który miał udział przy dwóch golach zdobywanych przez Lechitów (jedną z bramek "Baszczu" strzelił sam).

[nextpage]

2. Ruch Chorzów - MSK Żylina 2:9 (19.01.2013).

Zimowe przygotowania do wiosny 2013 roku w Chorzowie wielu przez lata będzie pamiętało w związku z wynikiem meczu kontrolnego ze słowacką MSK Żylina. Na pojedynek rozgrywany w dzielnicy Rybnika Kamieniu Jacek Zieliński desygnował  pierwszy skład Niebieskich. Już do przerwy Słowacy prowadzili 6:0. Na drugą połowę wyszedł ówczesny drugi garnitur zespołu i ostatecznie skończyło się na wyniku 2:9. - Młodzież w drugiej połowie podjęła walkę na tyle, na ile mogła. Wynik idzie w świat, więc nie ma co komentować - ocenił szkoleniowiec zespołu z Cichej.

Podłamany Jacek Zieliński. W Chorzowie w ostatnim okresie to częsty obrazek

[nextpage]

1. Jagiellonia Białystok - Ruch Chorzów 6:0 (15.09.2013).

Bez wątpienia niedzielna klęska w Białymstoku musiała znaleźć się na czele naszego rankingu. Jak przypomnieliśmy w niedzielę, Ruch w ekstraklasie stracił 6 bramek po raz pierwszy od 2007 roku. Natomiast w stosunku 6:0 Niebiescy ostatnio przegrali w rozgrywkach ówczesnej 2. ligi latem 2004 roku (ze Szczakowianką).