Ligue 1: Olympique Marsylia i Toulouse FC na remis, Dominik Furman wciąż bez debiutu

Szymon Mierzyński

W niedzielę bardzo udany debiut w Ligue 1 zaliczył Kamil Grosicki. Nie powtórzył tego niestety Dominik Furman, który na swój premierowy występ w Toulouse FC musi jeszcze poczekać.

Polak znalazł się w kadrze na wyjazdowe starcie z Olympique Marsylia, ale cały mecz przesiedział na ławce rezerwowych. Jego koledzy poradzili sobie całkiem dobrze, gdyż dwa razy musieli odrabiać straty, a jednak dzięki świetnie egzekwowanym rzutom rożnym wywalczyli jeden punkt. To dość sprawiedliwy rezultat, bo ekipa Jose Anigo nie zaprezentowała się rewelacyjnie. Jej grę ciągnęły indywidualności w osobach Andre-Pierre'a Gignaca, Mathieu Valbueny i Dimitri Payeta. Cała trójka grała jednak zrywami i nie potrafiła poukładać poczynań ofensywnych marsylczyków.

Niespodziewane zwycięstwo odniosło w niedzielę OGC Nice, które pokonało skromnie OSC Lille. Decydującego gola zdobył w doliczonym czasie pierwszej połowy Mathieu Bodmer. Drużyna Rene Girarda zachowała 3. miejsce w tabeli, lecz ma tylko punkt przewagi nad AS Saint-Etienne.

Stade Rennes Kamila Grosickiego okazało się lepsze od Olympique Lyon. Gospodarze triumfowali 2:0, a reprezentant naszego kraju dołożył sporą cegiełkę do bramki Oli Toivonena w 67. minucie.

Liderem Ligue 1 pozostaje Paris Saint-Germain, które ma pięć oczek więcej od AS Monaco.