Sparingowo: Legia przegrała z Rumunami

Jan Wiśniewski

Legia Warszawa przegrała pierwszy sparing na zgrupowaniu w hiszpańskim Mijas. Podopieczni Henninga Berga ulegli Otelul Galati 0:2. Gole dla rumuńskiego zespołu zdobyli Cristian Sirghi oraz Marquinhos.

Wyjątkowo nieudanie rozpoczęło się dla Legii Warszawa zgrupowanie w Mijas. W swoim pierwszym sparingu w Hiszpanii mistrz Polski przegrał z rumuńskim Otelul Galati 0:2. Wynik spotkania otworzył w 10. minucie gry Cristian Sirghi, który popisał się skuteczną główką po dośrodkowaniu z rzutu rożnego. Rezultat ustalił siedem minut przed przerwą Brazylijczyk Marquinhos. Jeden z najlepszych strzelców zespołu wykorzystał podanie od Victora Astafeiego i płaskim strzałem zmusił do kapitulacji Dusana Kuciaka.

Kolejny sparing Legia rozegra w sobotę o 16:30. Rywalem stołecznego zespołu będzie Dynamo Kijów z Ukrainy.

Legia Warszawa - Otelul Galati 0:2 (0:2)
0:1 - Sirghi 10'
0:2 - Marquinhos 38'

Legia Warszawa: Dusan Kuciak - Bartosz Bereszyński, Inaki Astiz, Dossa Junior, Tomasz Brzyski - Michał Kucharczyk (61' Guilherme), Ivica Vrdoljak, Daniel Łukasik, Miroslav Radović (76' Helio Pinto), Henrik Ojamaa - Wladimer Dwaliszwili (69' Raphael Augusto).