Napastnik Rakowa: Przeciwnicy oddają maksymalnie cztery strzały i zdobywają dwa gole. To karygodne

Adrian Heluszka

Piłkarze Rakowa Częstochowa po dwóch bramkach Dawida Retlewskiego do przerwy prowadzili z Chrobrym Głogów 2:0, ale nie zdołali sięgnąć po trzy punkty. Napastnik Rakowa nie ukrywał frustracji.

Częstochowianie od mocnego uderzenia rozpoczęli sobotni pojedynek z liderem rozgrywek drugiej ligi grupy zachodniej i po osiemnastu minutach prowadzili już 2:0. Dwukrotnie na listę strzelców wpisał się Dawid Retlewski, który Amadeusza Skrzyniarza pokonał najpierw strzałem w długi róg po rzucie rożnym, a następnie głową po centrze autorstwa Krzysztofa Napory. Podopieczni Jerzego Brzęczka w pierwszej połowie pozostawili po sobie zdecydowanie lepsze wrażenie, niż lider rozgrywek i mogli pokusić się nawet o kolejne bramki. Role odwróciły się jednak po przerwie. Do głosu doszedł Chrobry i zdołał doprowadzić do wyrównania. - Ciężko cokolwiek powiedzieć, bo jesteśmy bardzo zdenerwowani. Schodząc na przerwę mieliśmy wynik 2:0. Byliśmy niemal przekonani, że uda nam się utrzymać ten wynik i zdobyć trzy punkty. Myśleliśmy, że może będziemy w stanie dołożyć jeszcze jedną bramkę, a stało się inaczej - rozkładał bezradnie ręce autor dwóch bramek dla gospodarzy.

Raków po dwóch porażkach zapisał na swoim koncie pierwszy punkt w rundzie wiosennej, ale w szeregach gospodarzy próżno było szukać radości i uśmiechu na twarzach poszczególnych zawodników. Najskuteczniejszy gracz Rakowa zwraca uwagę na błędy w obronie, które częstochowski zespół kosztują bardzo wiele. - Mam nadzieję, że suma szczęścia się wyrówna, bo nie ma co ukrywać, że po raz kolejny przeciwnicy oddają może maksymalnie cztery strzały na bramkę i padają z nich dwa gole. W poprzednich meczach oddawali dwa strzały i zdobywali dwa gole. To jest karygodne. Wierzę, że w kolejnych spotkaniach zagramy wreszcie na zero z tyłu i uda się nam zdobyć, jak w każdym spotkaniu chociaż jedną bramkę - dodaje Retlewski.

Gra w defensywie jest w ostatnich meczach prawdziwą piętą achillesową drużyny Jerzego Brzęczka. W poprzednim spotkaniu przegranym 1:2 z Rozwojem Katowice przy obu bramkach nie popisali się defensorzy, a od wyższej porażki zespół uchronił bramkarz, Mariusz Stępień, który wybronił rzut karny. Trzeba otwarcie powiedzieć, że Chrobry w Częstochowie nie zachwycił, ale skrzętnie wykorzystał błędy w szykach obronnych częstochowian. - Broni cały zespół i podobnie wygląda z atakiem. Czasami jest tak, że boczny obrońca wrzuci piłkę i napastnik strzeli bramkę, a mówi się, że to dzieło napastnika. Bronimy tak naprawdę wszyscy. Począwszy ode mnie, a kończąc na bramkarzu - tłumaczy 22-letni snajper.

W następnej kolejce częstochowianie będą pauzować ze względu na wycofanie się z rozgrywek KS-u Polkowice. Częstochowianom z urzędu przypadną w udziale trzy punkty, a zespół będzie miał czas na regenerację sił i psychiczny odpoczynek. Inaczej do sprawy podchodzi jednak Retlewski. - Patrząc na siebie, to najchętniej rozegrałbym jutro jeszcze jedno spotkanie, żeby zmazać tą plamę - podkreśla były gracz Miedzi Legnica.

Retlewski jest w tym sezonie wyróżniającą się postacią w zespole prowadzonym przez Jerzego Brzęczka. W spotkaniu z Chrobrym zdobył swoją dziewiąta i dziesiątą bramkę w bieżących rozgrywkach. W rundzie wiosennej na cztery bramki zdobyte przez Raków aż trzy były dziełem 22-latka, ale nie pozwoliły zainkasować drużynie trzech punktów w żadnym z meczów. - Oby dały utrzymanie - puentuje Dawid Retlewski.

Jesteśmy na Facebooku! Dołącz do nas!
Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!