Primera Division: Negredo uratował Valencię, Villarreal ciągle w gazie

Igor Kubiak

Ekipa Villarreal nie przegrała w lidze już od początku listopada! Tym razem Żółte Łodzie Podwodne odprawiły z kwitkiem uczestnika tegorocznej edycji Ligi Mistrzów.

Wciąż nie zachwyca Real Sociedad dowodzony przez Davida Moyesa. Szkot ma tylko dwa zwycięstwa na swoim koncie po dwóch miesiącach pracy (w tym z FC Barceloną). W pozostałych meczach Baskowie spisują się jednak bardzo słabo. Podobnie było w domowej konfrontacji z Rayo Vallecano, która zakończyła się skromną wygraną Błyskawic po główce Manucho.

Wiele emocji mieliśmy na Mestalla. Już w pierwszej połowie starcia Valencii z Almerią kibice zobaczyli aż 4 bramki. Na każde trafienie Nietoperzy błyskawicznie odpowiadał Tomer Hemed. Izraelczyk z polskim paszportem mógł popisać się nawet hat-trickiem, jednak po jego strzale z główki piłka odbiła się od poprzeczki.

Remis 2:2 utrzymywał się do końcówki spotkania, a 3 punkty Valencii zapewnił wprowadzony w 60. minucie Alvaro Negredo, którym wykorzystał dokładną centrę Jose Gai.

Świetną serię kontynuuje Villarreal. Żółte Łodzie Podwodne bez większego problemu ograły Athletic Bilbao 2:0 po bramkach Denisa Czeryszewa oraz Borjy Valero (rzut karny). Dla podopiecznych Marcelino Garcii Torala to 15. mecz z rzędu bez porażki, z kolei Baskowie w 6. poprzednich kolejkach zdobyli tylko oczko i na chwilę obecną ma ją tylko 3 punkty przewagi nad strefą spadkową.

Sobotnie mecze 19. kolejki Primera Division:

Real Sociedad - Rayo Vallecano 0:1 (0:0)

3:2 - Negredo 83'

Villarreal CF - Athletic Bilbao 2:0 (1:0)
1:0 - Czeryszew 42'
2:0 - Bruno Soriano (k.) 83'

Espanyol Barcelona - Celta Vigo 1:0 (0:0)
1:0 - Caicedo 90'
Oglądaj mecz FC Barcelona - Valencia CF na Eleven Sports w Pilocie WP (link sponsorowany)