Sparingowo: Zwycięstwo Rakowa Częstochowa w derbach

Łukasz Witczyk

W sobotnim meczu sparingowym Raków Częstochowa pokonał III-ligową Skrę Częstochowa 1:0. Bramkę na wagę zwycięstwa zdobył Wojciech Okińczyc.

Dla czerwono-niebieskich był to trzeci w trakcie przygotowań mecz sparingowy i drugi zakończony zwycięstwem. Wcześniej Raków pokonał 4:1 Odrę Opole, a także zanotował porażkę w potyczce przeciwko GKS-owi Katowice. W sobotnim starciu zwycięstwo II-ligowcom nie przyszło łatwo.

Trener Radosław Mroczkowski postanowił posłać do boju dwie różne jedenastki, w których znalazło się dwóch testowanych zawodników. Przed przerwą w barwach Rakowa grał Błażej Cyfert, a w drugiej połowie na boisko wybiegł Zdenek Koukal. Jedyną bramkę dla czerwono-niebieskich zdobył Wojciech Okińczyc, który w 79. minucie pokonał golkipera Skry.

Dla Rakowa był to ostatni mecz kontrolny przed wyjazdem na zgrupowanie do Gutowa Małego, które rozpocznie się w poniedziałek. Tam czerwono-niebiescy rozegrają kolejne trzy sparingi, a ich rywalami będą Zagłębie Lubin, GKS II Bełchatów i Lechia Tomaszów Mazowiecki.

Raków Częstochowa - Skra Częstochowa 1:0 (0:0)
1:0 - Wojciech Okińczyc 79'

Skład Rakowa Częstochowa:
I połowa: Mateusz Kos - Łukasz Buczkowski, Błażej Cyfert, Łukasz Góra, Przemysław Mońka, Łukasz Kowalczyk, Łukasz Kmieć, Joshua Balogun, Robert Brzęczek, Arkadiusz Porochnicki, Adrian Pląskowski.

II połowa: Przemysław Wróbel - Eryk Krupa, Daniel Da Silva, Błażej Radler, Adam Waszkiewicz, Zdenek Koukal, Wojciech Reiman, Dariusz Pawlusinski, Patryk Serafin, Paweł Marchewka, Wojciech Okińczyc.
Wszystkie mecze 2. ligi piłki nożnej w Pilot WP, pierwszej TV online w Polsce! (link sponsorowany)
2. liga piłki nożnej w jednym miejscu. Transmisje wszystkich meczów obejrzysz na żywo, online, gdziekolwiek będziesz w Pilot WP.

Rywalizację 18 drużyn o najlepsze miejsca w tabeli, a tym samym wszystkie mecze 34 kolejek do zobaczenia online na kanałach 2. liga piłki nożnej za pośrednictwem platformy streamingowej Pilot WP. Dodatkowo, dla wszystkich którzy chcą obejrzeć rozgrywki później, będzie przygotowana biblioteka VOD, z rozegranymi meczami. Wystarczy wykupić pakiet "2. liga piłki nożnej" w Pilot WP, a razem z nim dostęp do kanałów 2. liga piłki nożnej oraz VOD z meczami.

To tutaj toczy się prawdziwa gra! Sportowe emocje gwarantowane!