Sparingowo: Śląsk Wrocław lepszy od KGHM Zagłębia Lubin

Artur Długosz

W sparingowym meczu rozegranym w Trzebnicy Śląsk Wrocław pokonał KGHM Zagłębie Lubin 1:0. Jedyną bramkę zdobył debiutujący w barwach Wojskowych Jacek Kiełb.

Dla piłkarzy Śląska Wrocław było to pierwsze spotkanie sparingowe w letnim okresie przygotowawczym i... zarazem ostatnie. W kolejnym swoim meczu zielono-biało-czerwoni w I rundzie eliminacji Ligi Europy rywalizować już będą z NK Celje.

W sobotnim meczu w barwach WKS-u zadebiutował Jacek Kiełb. Nie trzeba było długo czekać na to, aby "Ryba" efektownie przywitał się z nowym klubem. W 6. minucie po dośrodkowaniu Mateusza Machaja były zawodnik między innymi Korony Kielce efektownym uderzeniem głową umieścił piłkę w bramce. Tadeusz Pawłowski w meczu kontrolnym z beniaminkiem Ekstraklasy nie eksperymentował i do boju posłał sprawdzony, najsilniejszy swój skład. Taki zapewne wyjdzie też na murawę w starciu ze Słoweńcami.

Chwilę po objęciu prowadzenia wrocławianie mogli podwyższyć wynik, lecz próba lobowania bramkarza w wykonaniu Flavio Paixao okazała się minimalnie nieskuteczna. Miedziowi natomiast sumiennie i mozolnie budowali swoje ataki, opierając się głównie na dośrodkowaniach w pole karne Mariusza Pawełka. Po kilku wrzutkach było groźnie w "szesnastce" WKS-u, lecz obrona Śląska z opresji wychodziła obronną ręką. Przed przerwą wrocławianie mieli jeszcze jedną dogodną sytuację, lecz po zespołowej akcji Robert Pich trafił w poprzeczkę.

W drugiej połowie obaj szkoleniowcy dokonywali zmian w swoich drużynach. Zdecydowanie więcej zrobił ich Piotr Stokowiec, który sprawdzał zawodników na różnych pozycjach. Oba zespoły stworzyły sobie sytuacje, głównie po strzałach z dystansu, lecz wynik nie uległ już zmianie. Ostatecznie Śląsk tuż przed rywalizacją na międzynarodowej arenie skromnie pokonał beniaminka z Lubina.

Śląsk Wrocław - KGHM Zagłębie Lubin 1:0 (1:0)
1:0 - Jacek Kiełb 6'

Śląsk Wrocław: Pawełek (71' Wrąbel) - Zieliński (46' Dankowski), Celeban, Pawelec, Dudu (46' Ostrowski) - Hateley (46' Danielewicz), Hołota - Paixao (75' Idzik), Pich (75' Pałaszewski), Kiełb (65' Bartkowiak) - Machaj (46' Grajciar).

KGHM Zagłębie Lubin: Forenc - Janus (56' Kowalski-Haberek), Guldan (46' Jach), Dąbrowski (56' Bonecki), Cotra (46' Błąd) - Woźniak (56' Przybecki; 85' Żmijewski), Łukasz Piątek (56' Rakowski), Tosik (56' Kubicki), Papadopulos (56' Sobków), 77' Janoszka (46' Andrzejczak) - Krzysztof Piątek (56' Żyra).

Żółta kartka: Sobków (KGHM Zagłębie Lubin).